Jump to content

izgradnja vanjskog stubišta-smetanje susjeda


janban

Preporučene objave

Poštovani,

 

Stanje: višestambeni objekat je legaliziran. Vanjsko stubište je moj vlasnički dio upisane u ZK 2010. Stubište je bilo dijelomicno izgrađeno i kao takvo je i urisano u geodetski snimak iz 2010 godine i u dokumentaciju suvlasnika stambene gradjevine. U medjuvremenu su srušene zbog fizičkih prijetnji jednom od suvlasnika i nisu legalizirane. Papiri predati za legalizaciju su bez mog znanja dopunjeni(umjesto geodetskog snimka iz 2010 sa ucrtanim stubištem, predat je geodetski snimak iz 2012 bez ucrtanog stubišta).

 

U 2013 izdato nam je rješenje o izvedenom stanju za višestambenu zgradu sa 15 stanova. Rešeno mi je da se nakon završene legalizacije trazim upute za izgradnju vanjskog stubišta. Bio sam na općini I tamo mi je receno, da moram dobiti suglasnost svih suvlasnika iako več imamo diobeni ugovor gdje je stubište ucrtano I tamo su potpisi svih suvlasnika. Suglasnost sada I ubuduče ne mogu dobiti. Pola suvlasnika ima ovrhe na stanovima, sto po njima(općini) još dalje otežava dobivanje dozvole. Pravne posledice legalizacije ne smiju imati utjecaj na vlastništvo(član 32 Zakona o nezaakonito izgrađenim zgradama). A meni je sad več druga godina, da se mi sprijecava ulaz u moj stan. Mislite, da je izgradnja montaznog stubista rješenje? Ako ne, šta predlazete?

Koji je pravi put, da mogu doci do ulaza u svoj stan a da je pravno legalan?

 

Hvala i lijep pozdrav

 

Jan

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Stanje: višestambeni objekat je legaliziran. Vanjsko stubište je moj vlasnički dio upisane u ZK 2010. Stubište je bilo dijelomicno izgrađeno i kao takvo je i urisano u geodetski snimak iz 2010 godine i u dokumentaciju suvlasnika stambene gradjevine.

 

Kako je građevina upisana u ZK ako nije imala dozvolu?

 

Je li stubište bilo ucrtano?

 

 

U medjuvremenu su srušene zbog fizičkih prijetnji jednom od suvlasnika i nisu legalizirane. Papiri predati za legalizaciju su bez mog znanja dopunjeni(umjesto geodetskog snimka iz 2010 sa ucrtanim stubištem, predat je geodetski snimak iz 2012 bez ucrtanog stubišta).

A što ste čekali 4 godine?

 

 

U 2013 izdato nam je rješenje o izvedenom stanju za višestambenu zgradu sa 15 stanova. Rešeno mi je da se nakon završene legalizacije trazim upute za izgradnju vanjskog stubišta. Bio sam na općini I tamo mi je receno, da moram dobiti suglasnost svih suvlasnika iako več imamo diobeni ugovor gdje je stubište ucrtano I tamo su potpisi svih suvlasnika.

 

Diobeni ugovor?

Mislite elaborat etažiranja građevine?

 

Je li vaše stepenište iskazano u tom ugovoru kao udio u vlasništvu?

 

Suglasnost sada I ubuduče ne mogu dobiti. Pola suvlasnika ima ovrhe na stanovima, sto po njima(općini) još dalje otežava dobivanje dozvole. Pravne posledice legalizacije ne smiju imati utjecaj na vlastništvo(član 32 Zakona o nezaakonito izgrađenim zgradama). A meni je sad več druga godina, da se mi sprijecava ulaz u moj stan.

 

Vi koristite stan? To vam je dom, adresa?

Tko vam spriječava pristup i kako?

 

 

Koji je pravi put, da mogu doci do ulaza u svoj stan a da je pravno legalan?

 

Ovo vam je takav čušpajz da onaj tko to riješi može odmah doktorirati iz stvarnog prava...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako je građevina upisana u ZK ako nije imala dozvolu?

Gledam izvadak iz ZK posjedovnica i tamo je upisano.

 

Je li stubište bilo ucrtano?

 

U diobnom i međuvlasničkom ugovoru je ucrtano. U izvadku iz ZK ubrojano je u kvadraturu.

 

 

 

A što ste čekali 4 godine?

 

Duga priča.

 

 

 

 

Diobeni ugovor?

Mislite elaborat etažiranja građevine?

 

Je li vaše stepenište iskazano u tom ugovoru kao udio u vlasništvu?

 

Je.

 

 

Vi koristite stan? To vam je dom, adresa?

 

Vikend.

 

Tko vam spriječava pristup i kako?

 

Fizički sad ne postoje niti jih je bilo kad su uloženi papiri za legalizaciju, e sad na općini mi kažu da trebam pribaviti suglasnost svih susjeda, prije nego uložim zahtijev za izgradnju/dogradnju, a to u mom slučaju nije moguče.

 

 

 

 

Ovo vam je takav čušpajz da onaj tko to riješi može odmah doktorirati iz stvarnog prava...

Tu se slažem sa Vama.

 

Hvala na zalaganju!

 

lp

 

Jan

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

stubište

 

U diobnom i međuvlasničkom ugovoru je ucrtano. U izvadku iz ZK ubrojano je u kvadraturu.

 

 

Fizički sad ne postoje niti jih je bilo kad su uloženi papiri za legalizaciju, e sad na općini mi kažu da trebam pribaviti suglasnost svih susjeda, prije nego uložim zahtijev za izgradnju/dogradnju, a to u mom slučaju nije moguče.

 

Realno, koliko god da pokušavate ići propisanim putem, nikako nećete uspjeti.

 

Mišljenja sam da bi vi u ovom slučaju trebali 'okrenuti pilu naopako'!

Umjesto sa druge suvlasnike molite, vi ih tužite jer vam je uskraćenokorištenje vaše nekretnine.

 

Etažni elaborat odstupa od stvarnog stanja. Stepenište koje ne postoji ucrtano je u etažni elaborat, i vi i svi drugi suvlasnici su dali suglasnost za taj elaborat.

Taj elaborat je pravno nevažeći, a temeljem toga i udjeli vlasništva u zemljišnoj knjizi ne odgovaraju stvarnom stanju.

 

Dakle, predlažem vam da idete tužbom u tom smjeru. I stavite zabilježbu svim drugim suvlasnicima temeljem ovog spora.

 

Ne mogu vam više napisati, jer nemam uvida u svu vašu dokumentaciju. Za ovo vam ionako treba odvjetnik.

 

Eto, to je ideja koju pokušajte.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija