Jump to content

problemi s najmom


sandi87

Preporučene objave

Poštovani,

Poslujemo 8 mjeseci na jednoj lokaciji i susreli smo se sa ogromnim nizom nepravilnosti u odnosu mi-najmodavac

 

1. REŽIJE - naš najmodavac nas nije obavijestio da naš prostor nema vlastito brojilo za struju i vodu - pa mi tako već 8 mjeseci plaćamo njegove režije po 'industrijskoj tarifi' . Kada su krenuli veliki računi za struju postalo nam je sumnjivo jer od potrošača imamo 4 frižidera i boiler, a dobivamo 800 - 900 kn struje, to nam je bilo sumnjivo pa smo zvali elektru nakon cega su nam oni rekli da nas prostor uopće nema vlastito brojilo - o čemu nas nitko nije obavijestio niti ugradio posebni sat - na taj način naš najmodavac već 8 mjeseci od nas krade struju i vodu koju mi plaćamo po industrijskoj tarifi ?!

 

2. OPĆI UVIJETI - naš najmodavac je odbio uvesti grijanje u poslovni prostor s obrazloženjem 'ako vam treba uvedite si' - naravno da nam ne pada na pamet uvoditi centralno grijanje u tuđu nekretninu. Čini mi se da postoji zakon koji nalaže najmodavcu da je dužan osigurati uvijete za dostojanstven život i rad - što uključuje prema MTU minimalnu temp. prostorije 20°C - mi radimo da -1°C ??

 

Pitate se sad zasto ne odselimo?? Riječ je o proizvodnom pogonu i preseljenje nam nije jednostavno...

 

Kakve pravne postupke mozemo poduzeti protiv najmodavca??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. REŽIJE - naš najmodavac nas nije obavijestio da naš prostor nema vlastito brojilo za struju i vodu - pa mi tako već 8 mjeseci plaćamo njegove režije po 'industrijskoj tarifi' . Kada su krenuli veliki računi za struju postalo nam je sumnjivo jer od potrošača imamo 4 frižidera i boiler, a dobivamo 800 - 900 kn struje, to nam je bilo sumnjivo pa smo zvali elektru nakon cega su nam oni rekli da nas prostor uopće nema vlastito brojilo - o čemu nas nitko nije obavijestio niti ugradio posebni sat - na taj način naš najmodavac već 8 mjeseci od nas krade struju i vodu koju mi plaćamo po industrijskoj tarifi ?!

 

Kako ćete bilo kome objasniti da ste 8 mjeseci plaćali struju i vodu - a da niste znali da nema vodomjer i strujomjer?

Kako je to regulirano ugovoru?

 

800-900 kuna industrijske struje za neku djelatnost (proizvodni pogon) koja ima 4 frižidera, bojler, rasvjetu i bar još koji uređaj - oprostite, to mi ne izgleda kao nerealna potrošnja.

 

 

2. OPĆI UVIJETI - naš najmodavac je odbio uvesti grijanje u poslovni prostor s obrazloženjem 'ako vam treba uvedite si' - naravno da nam ne pada na pamet uvoditi centralno grijanje u tuđu nekretninu. Čini mi se da postoji zakon koji nalaže najmodavcu da je dužan osigurati uvijete za dostojanstven život i rad - što uključuje prema MTU minimalnu temp. prostorije 20°C - mi radimo da -1°C ??

 

Opet - kako ste to regulirali u ugovoru?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nama je rečeno da je brojilo za struju i vodu naše. Nije nam ni jednom riječju rečeno da dijelimo brojilo sa stambenim objektom. U ugovoru je jasno navedena naša obaveza plaćanja režija po potrošnji očitanoj na navedenim brojilima. Dali uopće najmodavac smije iznajmiti prostor koji nema vlastita brojila??

 

što se potrošnje tiče - mi proizvodimo pivo, imamo četiri fermentacijske bačve sa hlađenjem snake 0.35kw - bačve su savršeno izolirane i kada dosegnu traženu temp. gase se i ne uključuju se po 6-9 sati kada se ponovno upale na cca 10 minuta...Dakle od potrošača nam ostaje jedino obični kupaonski boiler koji ne može nabiti 900 kn struje nikako!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija