Jump to content

Razvod-koja su moja a koja njegova prava?


SuZaNaZg

Preporučene objave

Krenuli smo u postupak razvoda, u braku imamo jedno dijete, oboje smo zaposleni, zivimo u stanu koje je njegovo nasljedstvo, no jos uvijek nije u njegovom vlasnistvu.

 

S obzirom na minimalna primanja koja su moja prava i prava djeteta ako on prijeti izbacivanjem iz stana i sada i nakon sto bude doneseno rijesenje o rastavi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mario, hvala na odgovoru.

 

Ne mislim trazit nikakav dio stana, shvacam da to nije bracna imovina.

Zanima me imam li kakvu osnovu traziti "boravak" u stanu tipa do djetetove x-godine?

 

Za alimentaciju znam, no s obzirom da je prijavljen a minimalac, a ostali veci dio place dobiva na ruke, bojim se da nece biti dovoljno za placanje podstanarskog zivota...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Navedenu odredbu OZ-a smatram donekle ustavno-pravno dvojbenom, ali ono što je puno gore, smatram da će izazvati kaos, prije negoli se se iskristalizira nekakva relevantna praksa i ujednačenost postupanja sudova.

 

Odredba ima "potencijal" da napravi daleko više štete doli koristi, a pripreme sustava na nju praktički nije bilo. Što vam znači teoretsko predavanje bez primjera postupanja (kojih ni nema)? I opet se političko i ideološko prepucavanje lomi preko sudbina "običnih" ljudi. A odgovarati neće nitko.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne mislim trazit nikakav dio stana, shvacam da to nije bracna imovina.

Zanima me imam li kakvu osnovu traziti "boravak" u stanu tipa do djetetove x-godine?

 

Nemate.

 

Po novom Obiteljskom zakonu imali bi to pravo sudski traziti da je stan zajednicki tj bracna stecevina.

 

Ne bi.

 

Ne do npr. kraja obaveze uzdržavanja, kako je to bilo predlagano, nego samo do podjele bračne stečevine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Do razvrgnuca suvlasnistva, da budemo precizniji.....posto postupci utvrdjivanja i podjele bracne stecevine traju po cca 5 godina ( ima primjera i po 10 sa nasim pravosudjem ) to bi prakticki znacilo visegodisnje stanovanje....Ipak tesko da ce to biti provedivo u praksi jer ovisi od suda do suda kako ce shvacati tu odredbu tj da li ce se u obzir uzimati nekretnine stecene tijekom braka prije donosenja novog Obiteljskog zakona ( na njih se ne bi trebalo primjenjivati ) ili na nekretnine stecene zadnjih mjeseci od dana donosenja novog Obiteljskog zakona ( eventualna primjena )....uglavnom zbrka......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija