Jump to content

Ovrha na nekretnini, prethodna plomba


310BrRp

Preporučene objave

Kako ovrhovoditelj nije bio zadovoljan ovrhom nad financijama (valjda mu je 1/3 moje plaće mala), zatražio je i dobio rješenje na ovrhu nad mojom jedinom nekretninom. Žalba mi nije usvojena.

Dakle, preostaje mi iščekivati ovrhu.

Ali, na nekretnini postoji prethodno upisana zabilježba (plomba-u ZK) za jedan dug, pozajmicu, kojega vrijednost prelazi cijelu nekretninu.

 

Kakav je sada slijed, kada se pokrene ovrha?

Dobivam li obavijest i kakvu?

Dobiva li obavijest i vjerovnik prethodno upisan, prvi upisan?

Kako se on namiruje i ima li prioritet pred ovrhovoditeljem koji je drugi po zapisu u ZK?

 

lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako ovrhovoditelj nije bio zadovoljan ovrhom nad financijama (valjda mu je 1/3 moje plaće mala), zatražio je i dobio rješenje na ovrhu nad mojom jedinom nekretninom. Žalba mi nije usvojena.

Dakle, preostaje mi iščekivati ovrhu.

Ali, na nekretnini postoji prethodno upisana zabilježba (plomba-u ZK) za jedan dug, pozajmicu, kojega vrijednost prelazi cijelu nekretninu.

 

Kakav je sada slijed, kada se pokrene ovrha?

Dobivam li obavijest i kakvu?

Dobiva li obavijest i vjerovnik prethodno upisan, prvi upisan?

Kako se on namiruje i ima li prioritet pred ovrhovoditeljem koji je drugi po zapisu u ZK?

 

lp

 

zašto vlasnik nekretnine nije upisao pravo plodouživanja u korist nekog od svojih članova obitelj? nekretnina sa upisnim pravom nebi se mogla prodati (nebi bilo zainteresiranih za kupnju).

 

pitam se koji bi interes bio pokrenuti ovrhu na opterečenoj nekretnini ? osobito zato što je dug veči od vrijednosti nekretnine .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako stoje stvari, sud provodi procjenu nekretnine i dražbu. Na dražbu se javlja i prvo-upisani vjerovnik. Kako su potraživanja prvo-upisanoga veća od vrijednosti nekretnine, prvo-upisani vjerovnik se upisuje kao vlasnik nekretnine a iznos njegova potraživanja se umanjuje za licitiran iznos vrijednosti ovršene nekretnine.

Drugo upisani, ovdje ovrhovoditelj, se ne namiruje.

Dali je tome tako?

 

Tko i kako plaća troškove procijene i postupka ovrhe?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija