Jump to content

Lažne optužbe bivšeg muža za zlostavljanje djeteta


Zvončica.

Preporučene objave

Poštovani,

 

dobar dan. Samohrana sam majka dvije djeojčice. prije 2 godine službeno sam se razvela od nasilnog supruga. U braku me jednom pretukao i NAŽALOST nisam se usudila nikom reći ništa, međutim kada je drugi put dignuo ruku na mene rekla sam mu da želim razvod na što je on podivljao i napao me nožem. Pritvoren je bio, dobio godinu dana zabrane pristupa meni, te je presuđeno da je kriv za prijetnju ubojstvom sa kaznom od 2 godine uvjeta. Nadalje je nastavio boriti se za skrbništvo zajedničke mldb. kćeri ( 4. godine ) na način da je prvo rekao da se prostituiram ( inače već 3 godine radim kod istog poslodavca uredski posao ), pa da se drogiram, pa da ostavljam djecu bez nadzora da bi na kraju izjavio da ju tučem kuhačom. Odveo ju je jednu večer na policiju i hitnu te je utrvđeno da nema tragova nasilja. Nakon toga smo poslani u polikliniku za zaštitu djece te je nakon cijelokupne obrade djeteta, mene i njega utvrđeno da dijete nije zlostavljano, te da otac ima nizak prag tolerancije na stresne situacije. Nije stao niti na tome te je tražio nadzor u viđanju što sam pristala jer je moja savjest čista. Sada nakon 3 mjeseca nadzora jučer je ponovo odveo kćer na hitnu da je sva u masnicama ( ja kćer ostavim ujutro u vrtiću, te ju on pokupi iz vrtića i treba ju vratiti navečer kući, te tete nisu primjetile nikakve masnice, naravno ) u bolnici su jučer ( tako on kaže socijalnoj radnici ) vidjeli tragove slabe po stražnjici ali nisam vidjela nalaz i mišljenje liječnika pa neznam još točno šta piše. Inače bivši suprug ima jedan brak iza sebe te sina iz tog braka kojeg nije vidio 10 godina, a dijete će 16. ove godine ), optužen je za pronevjeru 120.000 kn u bivšoj firmi te još kojekakve optužbe potvrđene stoje u njegovom dosjeu ( povjerljiva informacija od inspektora ). MOLIM VAS neznam način niti kome da se obratim kako da se zaštitimo i kako da zaustavim manipulatora i zlostavljača da sustavno uništava život mldb.kćeri toliko je izmanipulirano već da dijete počelo meni govoriti nakon što joj kažem da obuće piđamu npr. da će tata zvat policiju ako ju budem maltretirala ??? riječi četverogodišnjakinje ??? !!! Šta se treba desit u ovom svijetu da se spriječe takve manipulacije da dolaze do malodobne djece te na koji način se možemo zaštititi i dali ga momgu tuiti za lažne optužbe? Bilo kakva informacija je dobro došla samo u nekom smjeru da krenem, jer ova trakavica i maltretiranje traju već 2 godine.... Moram napomenuti da je prvi put odveo dijete na policiju nakon što je par dana prije saznao da planiram sa djecom preseliti majci u Njemačku, djecu nikad nisam udarila, a znam njegov način odgoja na koji nažalost, nisam regirala na vrijeme... Molim Vas odgovor koja će nam biti sljedeća procedura te kome se mogu obratiti za pomoć ?

 

Hvala puno na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne mozete vi tu nista puno uciniti, on ima pravo vas prijavljivati koliko hoce isto kao i vi njega. Sta se tice odluke suda s kim ce djeca zivjeti, on ako ima presudu zbog napada nozem na vas tj obiteljskog nasilja, tesko moze do odluke suda da djeca zive s njim, pogotovo jer i izvjestaj poliklinike je u vasu korist. Napomenuli ste neko preseljenje s djecom u Njemacku, zakonski ne mozete samo tako otici, za to ce vam trebati njegov pristanak ili sudska odluka.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne mozete vi tu nista puno uciniti, on ima pravo vas prijavljivati koliko hoce isto kao i vi njega. Sta se tice odluke suda s kim ce djeca zivjeti, on ako ima presudu zbog napada nozem na vas tj obiteljskog nasilja, tesko moze do odluke suda da djeca zive s njim, pogotovo jer i izvjestaj poliklinike je u vasu korist. Napomenuli ste neko preseljenje s djecom u Njemacku, zakonski ne mozete samo tako otici, za to ce vam trebati njegov pristanak ili sudska odluka.....

 

 

 

Poštovani,

 

zzahvaljujem se na odgovoru. Lako za mene, ali djetetu radi traume i ne dopušta sretno i normalno odrastanje, hoćete mi reći da nikako to se nemože spriječiti? Dali možda znate koji je postupak ako tražim sudski?

 

hvala puno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mozete traziti da mu se oduzme roditeljska skrb ali sanse za to su vam nikakve, pogotovo sta ste vec pod nadzorom CZSS-a pa bi nadzornik to vec sam trazio da misli da je potrebno. To sta on prica djetetu protiv vas i vaseg nacina odgoja nije dovoljan razlog da mu se oduzme roditeljska skrb....privatno ga mozete tuziti za sta god hocete pa i te navodne lazne optuzbe, sad kako bi ti procesi zavrsili ne bi htio predvidjati....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija