Jump to content

Posao u državnoj tvrtki - branitelj


filip123

Preporučene objave

Početkom godine sam odradio stažiranje u jednoj državnoj tvrtci bez obaveze zapošljavanja u trajanju od mjesec dana, nakon toga sam izašao na stručni ispit i iz usmenog i praktičnog dijela čak dobio pohvalu da sam bio najbolji od svih 20 kandidata koji su izašli na ispit.

Par dana nakon toga objavljen je natječaj da primaju 7 ljudi u radni odnos.

 

Sve uvijete natječaja ispunjavam i još sam branitelj koji je nezaposlen.

 

Ovih dana pojavio se neslužbeni spisak ljudi koji su primljeni (ja nisam na tom spisku) ako taj spisak postane služben i ako me ne prime htjeo bih se žaliti.

Molim vas jel mi možete objasniti kako da podnesem žalbu na natječaj i gdje sve to moram napraviti.

Unaprijed hvala

 

Ažurirano

 

Po ovome imam prednost ako ispunjavam uvijete natječaja:

http://www.radno-pravo.hr/misljenja-det.cfm?id=29

https://gov.hr/moja-uprava/branitelji/zaposljavanje/prednost-pri-zaposljavanju/403

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da bi imao prednost moraš:

 

- biti hrvatski branitelj - to jesi, samo ona iskaznica koje je Kosorica djelila ne vrijedi ti ništa, moraš izvaditi potvrdu o statusu branitelja u svojem uredu za obranu, ta potvrda je vjerodostojna

- zadnji radni odnos ne smije biti prekinut tvojom krivnjom - da li se gleda i stažiranje,ne znam, ako da ona zadovoljavaš i taj uvjet

- moraš biti prijavljen na HZZ kao nezaposlena osoba i prilikom natječaja moraš priložiti njihovu potvrdu o statusu nezaposlene osobe

 

Ako sve ovo gore imaš onda dalje:

 

- ako na natječaju ostvariš isti broj bodova kao neka druga osoba i plus imaš sve ovo gore, onda si u prednosti

- ako netko ima samo bod više, uzalud ti sve ovo gore

 

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija