Jump to content

Opet parkiranje


anonimno

Preporučene objave

Auto je parkiran u Tratinskoj, a digao ga je pauk po nalogu Komunalnog redarstva, piše: parkiranje na pješačkoj površini. Obzirom da tamo ne postoji nikakva tabla koja brani parkiranje (a otkud bih ja znala da se ne smije, ako je svakim danom taj prostor pun parkiranih automobila, već godinama), ja bih se žalila. Naravno, uslikali su mi auto odostraga, tako da se ne vidi da je naprijed dovoljno mjesta ostavljeno za pješake...

 

Kakve su mi šanse?

Hvala

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nikakve

 

pa kud bi oni stigli da stavljaju znakove "zabranjeno parkiranje" na svaki rinzol u gradu, zna se da na rinzol ne smiješ

 

e sad tebe muči što je na Tratinskoj sve puno parkiranih auta i u pravilu ih ne dižu, nego možda jednom mjesečno dignu par autiju po nalogu. ti si jedna od njih i isfrustrirana si što si upravo ti pop....la

 

plati i strgaj se od muke kakve si si cipele mogla za tu lovu kupiti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postoje u ZOSCP točno navedeni razlozi kada ti pauk smije dignut auto

 

zakone treba citati pazljivo i s razumijevanjem.... ako tako postupis, zakljucit ces sljedece:

 

u zospcu su taksativno navedene situacije u kojima pauk MORA dici auto, a ne u kojima pauk SMIJE dici auto.

 

a SMIJE dici svako nepropisno parkirano ili zaustavljeno vozilo koje ometa ili ugrozava sigurnost prometa (i pjesackog prometa, ne samo prometa vozila)

 

i jos, u konkretnom primjeru uopce nije mjerodavan zospc, buduci da je rijec o komunalnom redaru, taj auto je premjesten sukladno nekom gradskom propisu....

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ZOSCP nema veze s nalogom komunalnog redara jer su nas drag gradonacelnik Mile i kompanija iz Zg parkinga rijesili su to izgleda na drugi nacin...

 

Nalog je dao komunalni redar prema čl 152 Odluke o komunalnom redu:

"Komunalni redar naložit će uklanjanje vozila parkiranog na nogostupima iz članka 112. stavka 3. ove odluke i premještanje na za to određeno mjesto, preko fizičke ili pravne osobe kojoj je to Grad povjerio, a na trošak vlasnika vozila. "

 

čl. 112 st.3 kaže:

"Na području Grada zabranjeno je za zaustavljanje i parkiranje vozila koristiti nogostup koji nije označen prometnom signalizacijom kao javno parkiralište."

je napisao:

Postoje u ZOSCP točno navedeni razlozi kada ti pauk smije dignut auto. Ako nije bilo nešto od navedenog nemoj ništa platit

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

čl. 112 st.3 kaže:

 

ne poznajem lokalne propise, ali ako su takvi kakve si citirao, cini se da si ih prekrsio.

 

Propis "Odluka o Komunalnom redu" je iz prosinca 2005 objavljena u Službenom glasniku grada Zagreba i koliko mi se cini vrlo malo ljudi zna za nju, odnosno saznaju kad je vec kasno.

je napisao:

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala vam svima na odgovoru.

 

A Anonimnom gospodinu sa bezobraznim komentarima:

 

je napisao:

...ti si jedna od njih i isfrustrirana si što si upravo ti pop....la

plati i strgaj se od muke kakve si si cipele mogla za tu lovu kupiti

 

samo jedan mali hint: nemam se ja zašto strgati od muke, niti sam isfrustrirana. Upravo mi je stigao novi Forester, pa sam baš prilično sretna! Frustracije i 'trganje od muke' ostavljam drugima, čini mi se po pristojnosti da spadaš među te.

 

I ako sam kriva, plaćam. Ako nisam, žalim se. Samo to; nisam od onih koji se daju za*ebavati...

Sretno ti! :-P

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija