Jump to content

Prestanak alimentacije


Valerio Kozak

Preporučene objave

Dobar dan zelio bi da me malo savjetujete,rastao sam se prije 7 godina.Imam 2 sina jedan ima 15 god drugi ce sada imati 19 u 6 mj,stariji mi je prosle godine zavrsio skolu a maturirao je ove godine u 2 mj ,trebao je upisati majstorski ispit ali navodno jos nije dali mi mozete reci dak je to redovno ili je on svoju redovnu skolu zavrsio prosle godine ili ceme kaciti matura u 2 mj i taj majstorski ispit jer njemu je sad 19 god...I jos jedna molba bivsa supruga je bila podigla tuzbu za povisenje alimentacije placao sam ih 1500kn a sad ih placan 2000 kn ..jer moja placa iznosi 4300kn mjesecno,dali postoji mogucnost da opet moze traziti povisenje za mladega ako prestanem placati starijeg ?Jer mislim da je trebao vec upisati skolu ako je mislio Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobar dan zelio bi da me malo savjetujete,rastao sam se prije 7 godina.Imam 2 sina jedan ima 15 god drugi ce sada imati 19 u 6 mj,stariji mi je prosle godine zavrsio skolu a maturirao je ove godine u 2 mj ,trebao je upisati majstorski ispit ali navodno jos nije dali mi mozete reci dak je to redovno ili je on svoju redovnu skolu zavrsio prosle godine ili ceme kaciti matura u 2 mj i taj majstorski ispit jer njemu je sad 19 god...I jos jedna molba bivsa supruga je bila podigla tuzbu za povisenje alimentacije placao sam ih 1500kn a sad ih placan 2000 kn ..jer moja placa iznosi 4300kn mjesecno,dali postoji mogucnost da opet moze traziti povisenje za mladega ako prestanem placati starijeg ?Jer mislim da je trebao vec upisati skolu ako je mislio Hvala

 

nemožeš samo tako prestat plaćat alimentaciju određenu sudskpom odlukom.

moraš podnijeti tužbu za prestanak uzdržavanja ili smanjenje.

tek ad sud donese odluku po njoj i postupiš.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

svjesan sam ja da nemogu sam udluciti neplacati...samo me zanima do kad ako nije redovno upisao mozete mi pomoc ..dak je to po vasoj odkuci redovan ili nije jer jos nije taj majstorski upisao u maturirao je ove god u 2 mj a sad ce mu 19 god hvala unaprijed

 

Ažurirano

 

i dali mi bivsa opet moze povisiti za mladeg ako je vec povisena alimentacija ..a ista mi je placa i sve isto

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

svjesan sam ja da nemogu sam udluciti neplacati...samo me zanima do kad ako nije redovno upisao mozete mi pomoc ..dak je to po vasoj odkuci redovan ili nije jer jos nije taj majstorski upisao u maturirao je ove god u 2 mj a sad ce mu 19 god hvala unaprijed

 

Ažurirano

 

i dali mi bivsa opet moze povisiti za mladeg ako je vec povisena alimentacija ..a ista mi je placa i sve isto

 

dok sud ne odluči drugačije.

 

bivša nemože sama povisiti iznos alimentacije. to čini sud na prijedlog bivše(kao zakonskog zastupnika) ali njen zahtjev možeš osporavati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

recite mi jos ovo za sina dali je on redovno skolovanje zavrsio ako ima svjedozbu zavrsnu i on se odma mora upisati u skolu ako misli ili se varam

 

nije bitno redovito školovanje .

sudu moraš podnijeti tužbu za prestanak uzdržavanja (i dokazati tvrdnju).

tek kad sud donese odluku prestaje obveza.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija