Jump to content

Pravo služnosti puta - osporavanje nakon 30 god


Igrazivaca

Preporučene objave

Poštovani,

 

molim vas da nam odgovorite što nam je činiti kako bi imali mira sa susjedom koja je nakon tridesetak godina počela prije tri-četiri godine osporavati naše pravo prolaza kroz njihovo dvorište. Naime, u povijesti čestice put je išao od njihove strane kroz našu i slijedeću česticu do na polje koje su ljudi obrađivali - i tako je služnost upisana u gruntovni - da oni imaju pravo koristiti prolaz kroz našu česticu. No, taj se put ne koristi otkad smo mi u posjedovanju čestice (to je 30tak g -nakon smrti mojih roditelja) nitko ne koristi prolaz prema polju nego koristimo (jedini) prolaz na ulicu kroz njihovo dvorište jer je s te strane izlaz na ulicu. Naša nedavno uređena legalizacija pokazuje taj put ko jedini ulaz na našu nekretninu. Naime, stvarni temelj sukoba je susjedina ljutnja što smo nakon njenog razvoda ostali u dobrim odnosima sa njenim bivšim suprugom inače mojim rođakom. No, naša je stvarnost da - ona osporava dostavu do nas, da zaustavlja naše goste i uopće se jako loše osjećamo - da ne možemo normalno i slobodno odlaziti i dolaziti svojoj kući. Napominjem da je ona i inače vrlo konfliktna osoba i ima problema i sa drugima. Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija