Jump to content

supruga sprječava kontakt - otac


Ciro

Preporučene objave

Poštovana/poštovani

 

Supruga i ja ne živimo zajedno 10 mjeseci. Od prvog dana razlaza DOBROVOLJNO uplacujem 1500 kuna za izdržavanje djeteta (15 mjeseci starosti) i želim da održavam kontakt sa kćerkicom što više i što češće. Supruga sve to maksimalno komplikuje, zloupotrebljava, sklona je lažima, često izbjegava kontakti izmišljajući izgovore, a u poslednje vrijeme kontakt više ni ne dozvoljava, iako je na to obavezna po sporazumu potpisanom u centru. Ne poštuje potpisano, žalio sam se centru ali se tamo niko na to ne osvrće, ne dozvoljava izmjenu sporazuma, jer želim da dijete vodim u stan jer dolazi zima i nije više za van, a u centru otežu kompletnu proceduru, dajući joj očiglednu podršku.

 

Da li je moguće da majka ne dozvoljava da njezinom djetetu bude lijepo i udobno i da više voli da se dijete maltretira napolju i po zimi? Može li mi to uskratiti?

 

Molim dobronamjeran savjet i hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ciro,

 

vaši odlasci u Centar nisu urodili plodom jer je pretpostavljam sve ostalo na Vašim usmenim pritužbama. Sve ovo što ste ovdje napisali, trebat ćete lijepo sastaviti i pismeno dostaviti u Centar u zapisnik ( što znači dobiti pečat na svom primjerku) da ste podnesak uredno dostavili i da je on isto tako uredno zaprimljen. nakon toga će Vam se morati pismeno očitovati, pozvati suprugu u Centar radi onemogućavanja susreta s djetetom itd. Molim napišite nešto više što stoji u zapisniku, malo više detalja, pozdrav, V.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala puno za odgovor!

 

Na zalost, sve to i jeste napisano, uredno predano u centar, sa pecatom, ukljucujuci i moja zapazanja tokom kontakata. Medjutim, kao sto sam rekao, sve se to razvlaci (vec vise od mjesec dana). Cak mi je receno da o zahtjevu o izmjeni sporazuma centar nece ni da raspravlja, iako su svjesni da dijete ne treba da bude van u doba kao sto je to bilo do sada. Razlog, supruga ocigledno ima podrsku za svoj inat. Vrijeme je sve ruznije.

 

Imam li ja pravo da nase dijete vodim u stan i da mu posvetim vise paznje i kvalitetnije paznje, a ne samo da se sa njim igram par sati nedjeljno? Moze li to neko da mi odbije?

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Štovani,

 

Iz svega što ste naveli, a naveli ste jako malo, dade se zaključiti da Vam supruga osporava kontakte s djetetom, odn. da se oni ne odvijanju na način kako je dogovoreno i sadržano u zapisniku sačinjenom tijekom postupka mirenja. Nije mi poznato koji je razlog da dijete viđate isključivo vani, a ne u svom stanu? Nije mi poznato da li tim susretima prisustvuje i majka obzirom na dob djeteta? Da li tako stoji stoji u zapisniku? Da li ste potpisali zapisnik i time potvrdili da ste suglasni s uvjetima kako Vam je predloženo? Ako ste to potpisali onda je dogovoren, pretpostavljam, i iznos koji biste trebali plaćati za uzdržavanje? Da li je pokrenuta brakorazvodna parnica? Ponavljam na temelju ovako oskudnih informacija, uza svu dobru volju nisam Vam u stanju pomoći ni na koji način, osim što Vam mogu uputiti toplu riječ ohrabrenja, da se strpite dok se problem ne riješi, pozdrav, V.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Štovana,

 

U zapisniku sa mirenja nema ništa o iznosu za izdržavanje, jer supruga nije htjela da se o tome izjasni, kalkulirajući da će na sudu izvući što veći novac. Centar je predložio 1200 kuna, ali sam ja dobrovoljno odlučio da uplaćujem više. Da li sam pogriješio? To dijete je i moje i ne želim bježat od svojih obveza.

 

Majka je prisutna kontaktu, jer od početka me ucjenjivala svojim izborom lokacije za kontakt i dijete nije dala da vidim dva mjeseca. To stoji u sporazumu, koji sam potpisao, jer sam jedino tako mogao vidjat dijete. Majka iz čistog inata ne da da vodim dijete u stan, a u tome je imala podršku centra. Mislim da više ne treba bit prisutna kontaktima, jer dijete više nema tu potrebu i želim dijete vodit u stan. Da li mi se može osporit da vodim dijete u svoj dvosoban komforan stan?

 

Koliko često i dugo je realno da dobijem kontakt s djetetom nedjeljno?

 

Brakorazvodna parnica je pokrenuta i u njoj sam tražio skrbništvo. Kakve su šanse da ga i dobijem, jer majka stalno pravi gluposti, evidentno ne vodi računa o djetetu, laže, pravi smicalice, napada čak i djelatnice centra, osporava potpisani sporazum o kontaktima, zloupotrebljava ljekarske nalaze, a i ja imam neuporedivo bolje uslove za život.

 

Još jednom, hvala za volju da mi pomognete savjetima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Štovani,

 

Samo da napomenem: ja sam muško i svojedobno sam bio suočen s vrlo sličnim problemima s kojima se na žalost susreće veći broj razvedenih očeva. Znam da Vam je teško prihvatiti ovakvo stanje, ali usudit ću se reći da je to samo trenutačnog karaktera te da o Vama ovisi koliko ćete snage, mudrosti, strpljenja i razuma uložiti da biste ovu situaciju na koncu okrenuli u svoju korist i ostvarili zasluženo. Znam isto tako da Vam sve ovo sada djeluje retorički, no pokušat ću Vam objasniti s nekoliko rečenica iz osobnog iskustva. Po odlasku, moja je supruga isto tako osporavala viđanje djeteta, a i kad bih na jedvite jade i uspio dogovoriti sastanak onda bi se potrudila izmisliti raznorazne razloge da to toga ne dođe. Što sam više ludio, to je ona bolje razrađivala metode za izluđivanje, što sam se više uvijao, to me više šibala, bio sam jednostavno izvrsna materija za njeno modeliranje. Kad sam stišao emocije i konačno počeo pridavati veći značaj razumu, a taj je proces kod mene malo poduže trajao upravo zbog onih laži, smicalica, izvrtanja stvarnosti i tome slično (u tome je postigla savršenstvo) shvatio sam da moram mijenjati metode ponašanja, ukoliko želim nešto postići. Bilo je vrlo, vrlo teško od svog neprijatelja stvoriti prijatelja. Ali eto, i to se dogodilo. Kad je uvidjela da sve ono što želim je dobrobit djeteta, da ga time što provodim vrijeme s njim i pružam mu svoju ljubav ne oduzimam njoj, emocije su se stišale i sad bih se usudio reći fantastično funkcioniramo. Ono što Vam želim reći je da je ovaj početni period izuzetno težak, kako za Vas tako i za nju i da sve ovisi o Vašoj sposobnosti što bržeg prilagođavanja na danu situaciju. Ono što Vam predlažem je da za sad, dok definitivno nije određeno kada će se i koliko ti susreti odvijati i u kojim okolnostima, prihvatite sve što vam ponudi (zanemarite vrijeme i lokaciju) samo da biste vidjeli svoje dijete. Sljedeća stvar je da sve zapisujete: svaki razgovor, svaki njezin prijedlog, svako osporavanje, svaku nepravilnost koju zapazite i nepoštivanje dogovorenog. Pri susretima je i majka nazočna pa bi pretpostavljam i ona morala otići u stan s djetetom, što ona vjerojatno ne želi, međutim i sama će uvidjeti da je nemoguće po kišnom i hladnom vremenu s djetetom biti vani ili u nekom zagušljivom prostoru sasvim neprimjerenom tako malom djetetu. Znam da Vam grozno zvuči, ali pričekajte da stvari slegnu. Tim više što tražite skrbništvo bilo je i za očekivati da će Vas svim mogućim sredstvima sprječavati u ostvarenju istog, a kud li lakšeg «sredstva» nego koristiti se svojim djetetom. Za sada morate prihvatiti činjenično stanje koje stoji u zapisniku, s time da ga poštujete, a svako nepoštivanje s njene strane uredno zapišete. Budite pripravni na to da će to biti poteškoća oko dobivanja skrbništva (ukoliko nemate čvrste argumente) i savjetovao bih Vam da obavezno angažirate odvjetnika. U međuvremenu nastojite što bolje odreagirati njene ispade imajući na umu da će se stvari okrenuti u Vašu i djetetovu korist. Pri susretima s djetetom nastojite mu se što Više posvetiti, razgovarati s njom smirenim tonom izbjegavajući svaku temu koja nije izravno vezana za dijete, maksimalno iskoristite to vrijeme da učvrstite svoj odnos s djetetom i pričekajte raspravu gdje ćete se založiti da ti susreti budu što češći (ukoliko ne dobijete skrbništvo) pa ćete se naknadno organizirati kako to vama i djetetu bude najprihvatljivije. Vaše su primjedbe uredno zaprimljene i ustrajte u tome, usput si pribavite Obiteljski zakon i pronađite članke zakona iz kojih je vidljivo da krši djetetova prava. Ne raspravljajte s njom više od neophodnog, djelujte manje emocijama a više svim legalnim sredstvima koja vam zakon omogućava. Želim Vam puno uspjeha, pozdrav, V.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Štovani,

 

Hvala Vam puno i moje iskrene isprike što sam mislio da ste ženskog spola.

 

Vaše smjernice su mi veoma korisne. Do sada sam ja upravo tako i postupao, a što se tiče živaca, još uvijek su čelični i tako će i mora ostati , iako sam preživio i preživljavam pakao.

 

Na žalost, supruga ne shvata da sve što radi, radi na štetu djetetu. Šanse da ona to ikad shvati, gotovo su nikakve, jer je razvalila brak iz čistog bjesa jer je živjela kao nikad do tad i dobila sve što nikad nije imala.

 

Hvala Vam puno i želim i Vama mnogo sreće

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija