Jump to content

Iznajmljivanje apartmana preko d.o.o.-a


zizifer

Preporučene objave

Poštovani, novi sam na forumu, pa neznam da li postavljam dobro pitanje na pravom mjestu.

Ja imam jdoo i u zakupu imam 4 apartmana koja bih iznajmljivao preko poduzeca.

Da bih izbjegao fiskalnu blagajnu objavio sam objekte na strane stranice koje naplacuju od gosta, sebi oduzmu proviziju i razliku uplacuju na moj račun od poduzeca.

Zanima me da li netko ima iskustva sa time, pretpostavljam da po primljenoj uplati izdajem račun agenciji koja mi je uplatila novac iako mi nije logično da izdajem račun tek nakon primljenog novca, dali na to zaračunavam PDV po stopi od 13% ili 25 (radi se o agencijama iz UK), Dali ima jos neka informacija koja bi mi dobro došla i ako sam sve to krivo zamislio, da li postoji netko ko mi moze malo pomoci, unaprijed zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

To ste sasvim pogrešno napravili,i ćak protu zakonito.!

Vi morate gostu,bez obzira,tko ga je doveo,,izdati račun za uslugu,,

Usluga- boravak u apartmanu se obavlja u hrvatskoj i obavlja ga firma iz hrvatske,,

što znači da plaćate porez u Hrvatskoj.

Zamisao nije loša,,samo je obrnuta,

KAD GOSTA POŠALJU U VAŠ APARTMAN,,VI IZDAJETE RAČUN,

A,,NAKON TOGA,,PO DOGOVORU,,TKO VAM RADI BUKING,,njemu plačate vi,na njegov račun,dogovorenu proviziju.

Nemožete obavljati djelatnost u hrvarskoj sa firmom koja je registrirana u hrvatskoj,a ne izdavati račune,a na svakom računu stoji cijena usluge +pdv.

POZ. FRENKI

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija