Jump to content

Stigao novi auto bez određene opreme


adhoctony

Preporučene objave

Pozdrav,

 

Naručio sam novi auto (astru), potpisao kupoprodajni ugovor sa specifikacijom dodatne opreme. Iz auto kuće su mi javili, nakon dva mjeseca zakašnjenja od definiranog roka isporuke, da je auto stigao, međutim jedne dodatne opreme, koja je specificirana na kupoprodajnom ugovoru, nema.

Rekli su mi da preuzmem auto i da nakon toga reklamiram, te će putem reklamacije to riješiti. Kad sam ih tražio da mi to prije preuzimanja riješe, rekli su da će pokušati, međutim ništa nije poduzeto i tako stoji auto kod njih. Uglavnom mi ponavljaju da auto preuzmem i da nakon toga reklamiram nedostatak. Sada sam tražio da mi daju pisanu potvrdu po kojem će mi jamčiti da će ugraditi navedeni nedostatak. Sada tu potvrdu već čekam 5 dana...

 

Koja su moja prava?

I koje opcije imam?

Mogu li zaprijetiti raskidom kupoprodajnog ugovora?

 

Na ugovoru piše ukoliko ne preuzmem vozilo u roku od 15 dana mogu zadržati kaparu i tražiti od mene 10% ugovorene cijene vozla.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@adhoc ,Ako se to da ugradit naknadno dogovorit sa predstavnikom proizvođača vozila za RH i normalno prodavateljem oko naknadne ugradnje ako ne može tražiti umanjenje cijene za ove nedostatke/ovo nije tehnički nedostatak vozila već estetski o tom vodite računa/ ,nakon ovog naprijed navedenog prijedlog preuzet automobil svaka druga opcija iziskuje vrijeme i nepoznat ishod...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Koja su moja prava?

I koje opcije imam?

Mogu li zaprijetiti raskidom kupoprodajnog ugovora?

 

Na ugovoru piše ukoliko ne preuzmem vozilo u roku od 15 dana mogu zadržati kaparu i tražiti od mene 10% ugovorene cijene vozla.

 

pismeno preporučeno i sa povratnicom (što čuvaš sa kopijom pismena) traži isporuku auta sa opremom koja je naručena.

možeš tražiti smanjenje cijene zbog nedostataka i prekoračenog roka isporuke.

ili traži kamate na uplaćena sredstva od dana kad je po ugovoru trebao biti isporučen kupljeni proizvod.

sve što tražiš traži pismeno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija