Jump to content

Fizički napad


trump55

Preporučene objave

Bok svima!

 

Evo ovako, prije 2 mjeseca došli jedni prijatelji iz Splita kod mene i još jednog lege u goste i odlučili tu noć izać malo van u Tvrdju, dok neuspjesno trazimo parking u nekoj jednosmjernoj ulici dolazimo do kraja i tamo se na nekom kruznom toku okrećemo i dok se vraćamo nazad sa strana izlazi skupina od nekih 10-ak ljudi koja nam počinje gadjat aute sa kamenjem, bocama i tko zna čim. U naletu arsenala leti i jedan poveći kamen koji razbija šofer šajbu i pogadja direkt vozača u glavu, od šoka dajemo pun gas i stizemo do glavne PP vrlo brzo. Tamo svi dajemo izjave da pojma nemamo nit tko nit zasto nas je napao, svi smo poprilično ozlijedjeni i krvavi a vozač najviše i brzo pada u nesvijest pa ga Hitna odvozi u bolnicu gdje se isti odmah podvrgava operaciji jagodične kosti, dok smo mi na licu mjesta dobili par zavoja i obloga. Inače ja i suvozač nosimo naočale za vid i obojici su posve uništene. Neprolazi puno i javljaju nam da je neka osoba uhapšena, navodno član Kohorte od prije im poznat i da idemo na raspoznavanje. Svi smo dotičnog odmah prepoznali kao osobu koja je bacila veliki kamen (panj je jedini iz te skupine imo bijelu duksericu) kasnije su nam policajci rekli da smo u biti tamo nesvjesno zapravo prosli pored tog njihovog kluba navijača Kohorta a isti dan se igrala valjda tekma Osijek-Hajduk i ovi su izgleda mislili da smo mi Torcida i krenuli nas napast, tim gore jer smo vozili auto sa ST registracijama (znam reći ćete glupo) iako nitko od nas nije znao ništa niti o utakmici niti da je baš tu 'osinje gnjezdo' te bande. To je navodno i sam napadač izjavio da se njemu kao činilo da mi idemo njih "pregazit" i zabit se u tu udrugu da bi njih napali sto veze s vezom nema, jer mi neznamo nista o tim skupinama i nogometu i opcenito to navijastvo mi je mal bolesno, tim više što su s nama u autu 2 cure svaka po 45-50 kila, onak, koga bi mi to napali hellou? :brije:

 

E sad, u posljednjih par dana stalno nam prijete po faceu (laznim profilima naravno) da će nas "sahranit zive" budemo li ih "drukali" i na sudu kao što smo i "kerovima" (ispricavam se nezelim nikog uvrijedit ali tako oni pisu) psuju nam od majke do groba sve zivo, da će nam zapalit auta, kucu porazbijat, čak i ovima u ST, navodno je to spremna čak Torcida za njih odradit jer eto, njihova solidarnost bolesna pa će učiniti sve da im suparnik nezavrsi u zatvoru, pa makar bio i iz protivnicke ekipe skojom bi se poklali na ulici!? Mene zanima jel se to moze iskoristit kao neki dokaz na sudu, jer svi smo informaticari studenti pa da nebi bilo sumnje kao u neko fotošopiranje i sl.

 

 

Što mislite koliko bi taj tip mogo dobit, jer kazu nam u MUP-u da on ima neku uvjetnu valjda za neki napad iz Vukovara kad je bio mimohod, na neke Srbe za napad iz mrznje po nacionalnoj osnovi, kao i mnoge "djela" s tim navijanjem di je palio baklje, napad na sluzbenu osobu i mnogo toga? I imali nam se smisla uopće dizat neke parnice i trazit odstete jer su nam rekli da je tip neki vucibatina koji neradi nego samo ide po tim tekmama i tuče se?

 

 

 

Ja sam i dalje pod dojmom da netko stvarno moze prakticki htjet ic ubit ili teze ozljedit neku djecu koja su, mahom tek postala punoljetna, zbog nekih klubova, udruga itd. Ja u zivotu mrava nisam zgazio i sad mi se ovo dogodi. Neznam, mi smo s naše strane valjda sve poduzeli dobro jel? Dali smo iskaze i u MUP-u i u ODO-u potpuno iste i svi smo prepoznali napadača. Mene je samo briga, pošto njih ima puno dali se stvarno isplati ostajat pri ovom iskazu i na sudu ako su oni spremni za takav napad vjerojatno im nebi bio problem i ponovit? Uff, neznam, nisam pametan kako zivit s ovim, neradi se o nekoj grupi 4-5 ljudi iz odredjenog kvarta pa da znaš skim imaš posla i koji dio grada izbjegavat...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Face poruke (mail, SMS) mogu biti dokazi u postupku.

 

Što se kazne tiče, ako već ima uvjetnu, onda bi sada trebao završiti u zatvoru. Za ove prijetnje možete podnijeti i kaznenu prijavu za kazneno djelo sprečavanja dokazivanja iz čl. 306. KZ-a. Također obavijestiti ODO o tome što vam se događa, pa će moći reagirati prema njima sa određenim mjerama.

 

E, sad, ovo je hladno i objektivno, a vi sami znadete što želite u budućnosti. I što možete očekivati obzirom ste iz istog grada kao i ovi huligani.

 

Ovaj navijački kriminal i huliganizam je eklatantan prijmjer kada država i njene institucije ne rade svoj posao. Kod nas je to nažalost već simptomatično koliko dugo traje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve smo to prijavili, samo i oni kazu da nemaju nikakvih dokaza o tome da dolazi od te ekipe i njega osobno koji je bio uhapšen tu noć, nema nikakvih imena i prezimena, slika takodjer a svaki profil koji naprave pošalju par poruka i onda obrišu pa stvore drugi. problem je i što ih ima previše (posebno ovih u Splitu) pa ajd sad ti znaj može bit svako od par tisuća ljudih i prema kome djelovat.

 

Slažem se da je ovo problem na razini države koji traje vec dugo, iako to prije nisam toliko primjećivao sve dok mi se ovo nije dogodilo, zato i važem dobro što učiniti jer nema mi smisla dobit neku satisfakciju sto ce jedna budala otic u zatvor ako nesmijem izac iz kuce po noci bez da ce mi netko glavu razbit, auto išarat-izgrebat itd. U toj Tvrdji ima par skrivenih kamera oko narodnjačkih klubova koje policija koristi kad ddoje do neke tučnjave itd. baš šteta što u ovoj ulici nema tako nečega, a ko da nisu mogli pretpostavit da bi i tu mogli imat raznih ulova sobzirom da je tu bilo kroz godine više puta incidenata. Ovako se sve lomi preko naših ledja, jbg. Mislim da ročište neće počet prije 9 mjeseca sigurno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, problem sa dokazivanjem je evidentan, ako se koriste "anonimni" profili.

 

Na vašem mjestu bih otvoreno porazgovarao sa nadležnim DO-om i jasno naglasio da ćete, ukoliko oni nemaju namjeru niti pokušati pronaći krivce glede ovih prijetnji, ozbiljno razmisliti o vašoj daljnjoj ulozi u ovom postupku, a iz opravdanih razloga. No, naglašavam da je to isključivo vaša odluka, da ne ispadne da vas nagovaram na nešto.

 

Lako je "prati ruke" k'o Poncije Pilat, ako niste u poziciji niti Isusa, a niti Barabe (bez uvrede ovom analogijom).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Haha ma razumijem sve 5 nema uvrede nikakve, analogija je na mjestu. Tako isto i mi razmišljamo, šta mi vrijedi jedan u zatvoru na par godina (vjeorvatno vani nakon 2/3 izležane) i još potencijalno nabrijan na osvetu kad izadje ako će doć 10 drugih koji su spremni da me opet izubijaju i da se moram pazit svako malo i živit u strahu, nema smisla. Baš s tim stavom ću i porazgovarat sa nadležnim DO.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija