Jump to content

Uhvaćen sam s 0,8 g trave zajedno s duhanom, filterom i rizlom... Šta da radim?


legalize_it

Preporučene objave

Pozdrav svima,

 

Vjerovatno je ovaj problem obrađen na nekim drugim postovima, ali pošto sutra ujutro putujem nazad kući gdje me čeka sučeljavanje s roditeljima, pod HITNO mi je potreban savijet šta da radim i šta me čeka na sudu?

 

Dakle, 15.7. u 00:15 policajci su me na Zrću uhvatili s 0,8 g trave (naravno da je to izvagano s duhanom i filterom, pa unutra nije bilo ni 0,5 g, al to mi nece pomoc) .

 

Imam 21 godinu i ne da nikad prije nisam bio kaznjavan, nego nisam ni imao bliski susret s policijom. Dobar sam studnet i primam stipendiju (ne zelim se hvalit, ali mozda mi to pomogne u ublazavanju kazne, za koju su mi rekli da ce biti 2000 kn).

 

Potpisao sam izjavu o oduzimanju predmeta, potvrdu o kaznenoj prijavi i jos jedan dokument u koje je policajac unio podatke o tome koju sam skolu zavrsio i da nisam kaznjavan...

 

Premda mi poziv na sud stize za 5 mjeseci, namjeravam to reci roditeljima, jer si ne bih nikad oprostio da saznaju na neki drugi nacin osim od mene, a najgore mi je ako bi mi to ostalo zapisao u dosjeu za cijeli zivot, pa me zanima i brise li se to?

 

Eto, molio bi nekoga da mi ukrato napise posljedice i sto me ceka i da li da uzmem odvjetnika?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kad će doći poziv ne zna nitko. A možda doma dođe i prekršajni nalog na kojeg ćeš se žalit pa će bit i smanjenja,koliko opet ne zna nitko jer ovisi od suca.A možda ne bude ni novčane kazne nego liječenje.

Sa roditeljima ćeš sam riješit.

Nema govora o potpisivanju nečeg o kaznenoj prijavi.

Neštó će se obrisat a nešto će ostat zauvijek zapisano.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A liječenje se sigurno odnosi na odlazak kod psihologa, s obzirom da trava ne izaziva ovisnost, a i ja zapalim tu i tamo...

 

Gdje će ostat to zauvijek zapisano? Hoće li mi to utjecat na zaposlenje ili bilo šta drugo? Općenito što se tiče toga brisanja iz dosjea, pročito sam dosta različitih stvari: da se to briše nakon par godina ili da se briše nakon što se plati kazna, pa me sad zanima šta je od toga točno?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tako nešto oko liječenja plus testiranja

 

Ostat će zauvijek kod policije zapisano pa će jedino bit problem za zaposlit se kod njih

Nakon 3 godine od plaćene kazne brisat će se iz prekršajne evidencije ako budeš išao na sud

Ako dobiješ prekršajni nalog na 5000 a platiš2/3 u roku 8 dana nećeš bit ni u prekršajnoj evidenciji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Možeš napisati točno koje papire si dobio, tj. njihove točne nazive?

 

ako si dobio obavijest po čl. 109.a Prekršajnog zakona, onda ideš direktno na sud (dobit ćeš poziv na adresu), a ako nisi, onda ćeš vjerojatno doma dobiti prekršajni nalog na koji ćeš se žaliti (ima tema o načinima žalbe), pa će to onda opet otići na sud.

 

U svakom slučaju, na sudu te ne očekuje ništa posebno, reći ćeš svoje (kao što si napisao u prigovoru, ako će ići taj dio postupka) i to je to. Propisana je novčana kazna od 5000 kn, a u slučaju priznanja/kajanja/olakotnih okolnosti ide možda i malo ispod 2000 kn. U nekom najboljem slučaju, moguće je samo liječenje od ovisnosti (razgovor i kontrole), ali najčešće je novčana kazna.

 

Za školovanje i posao ti neće smetati, a nitko neće za to moći niti doznati, osim u slučaju sigurnosnih provjera za zaposlenje na nekim mjestima u državnim tijelima.

 

Uglavnom, ništa strašno, obični prekršaj, i nemaš straha.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija