Jump to content

Razvod i skrbnistvo


Manuela Piuko

Preporučene objave

Dobar dan ! Nova sam ovdje! Pokusat cu ukratko opisat moj problem. Majka sam curice od 2.5 god. Zaposlena. Vec god dana kako sam otisla od bivseg muza a 5 mj kako smo bas zakonski rastavljeni. Htio bi da mu se vratim jer je shvatio da je pogrijesio. Pokusava na sve nacine. Maltretiranja u kasno u noc vrijedanja da ce se ubiti itd... Stvar je u tome sto voli previse piti! Ja sad zivim s drugim covjekom. Malena ga obozava. Jer joj se maksimalno posvetio. Problem je jedini taj sto kad je vrati sa susreta ona place i hoce njemu. Jucer je navodno snimio tu scenu bez da je pitao i zaprijetio da ce mi je oduzeti! Zanima me posto ja imam njegove poruke di sam navodi da je alkoholicar dali mi je ikako moze oduzeti?!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zanima me posto ja imam njegove poruke di sam navodi da je alkoholicar dali mi je ikako moze oduzeti?!

 

Ne može.

 

Čak i da je situacija da ste vi alkoholičarka , a on uzoran otac, 99% vjerojatno da vam ne bi mogao oduzeti dijete jednom kad ga je sud vama dodjelio.

Očevi nemaju gotovo nikakva roditeljska prava u praksi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Puno puno hvala na odg. Sva sam bila van sebe nocas oka nisam sklopila. Teskom mukom sam je dovela na ovaj svjet jedva obje prezivjele.i sad bi mi je oduzeo. Ufff. Najgore je to sto mi govori da je ja unistavam da bi mi se trebala vratiti da ne pati ni ona ni on. A nije se pitao dok smo bili skupa kad je bila gladna kad mi je frizider bio prazan a za pivo se imalo!!!! Hvala jos jednom od srca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne može.

 

Čak i da je situacija da ste vi alkoholičarka , a on uzoran otac, 99% vjerojatno da vam ne bi mogao oduzeti dijete jednom kad ga je sud vama dodjelio.

Očevi nemaju gotovo nikakva roditeljska prava u praksi.

 

Naravno da imaju. To je od centra do centra i poznanstava... Ubrzo tužim djelatnike czss-a, tako da znam. Znaju biti pristrani očevima i te kako, i to očevima koji su dileri.

 

U praksi na žalost djeca nemaju nikakva prava, dok bi volja djeteta trebala biti na prvom mjestu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vi budite mirni i ne nasjedajte na nečije provokacije. Imate sudsku odluku i to je ono čega se trebate držati.

 

On može tražiti proširenje viđanja, može tražiti i skrbništvo... Ako bilo što pokrene, to ćete znati. Naravno i cijela situacija će biti ispitana. S obzirom na napisano, oduzeti je neće. 'Oduzimanje' i ne postoji(pretpostavljam da ste na skrbništvo mislili).

 

On može dijete snimati bez pitanja, možete i vi. Poruke čuvajte. I ako ikad pomislite da vam ne trebaju, screenshoot i čuvajte ih, zatrebat će.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja putam iskljucivo za moj slucaj ne za opcenito. Jer me drugi ne zanimaju vec moje djete!

 

Ovo mi nikako ne sjeda. Pitate druge, ali vas drugi ne zanimaju. :klanja::glavomozid:

 

"Opčenito" bi vas trebalo zanimati, jer tako učite. Što je felixx napisao je točno, ali ne uvijek! Smanjila bi postotak.

 

I meni je moje dijete na prvom mjestu i moj je cijeli svijet...Ali koliko god mogu iz svog iskustva ću rado pomoći drugima. Zato sam i odgovorila. Radi se o djetetu od 2.5.god. Situacija se može okrenuti i opet će vam trebati savjet.

 

Obratite pažnju na "želja djeteta je na prvom mjestu" po Obiteljskom zakonu, Konvenciji o zaštiti djece...na što on snimkom očito cilja. A i vama bi dijete trebalo biti na prvom mjestu, ne na način "cijeli je moj svijet", nego na način da vam je djetetova sreća prva, i ispred vaše! Možda i vašem bivšem bez nje ništa nema smisla...

 

Ali ako se radi o alkoholičaru i lošim motivima za skrbništvo- ne podržavam. Zato sam napisala-čuvajte poruke(iako može reći da ih je poslao u afektu i slično)... I mislite prvo na dijete!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa na nju i jedino mislim na njeno dobro. Da je ona sretna i sigurna. I da odrasta u normalnoj okolikni bez svakodnevnih svada dernjave vrijedanja .... Do batina nije jos doslo. Da zivi normalno. Naravno da cu svakom pomoc kome mogu iskljucivo polazeci od sebe i svog iskustva. Ali ona rijec od prije. Naravno da imaju! Sta ja bi takvom covjeku trebala rasirit ruke i dati mi je? Iovako gledam da je ne uzima pijan a vrati je vec pripit....i svadamo se oko toga. Kako da mu je onda dam kad znam kakav je. Ispricavam se sto sam se krivo izrazila nisam tako mislila...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Razumim te više nego što možeš zamislit (y) !! Ispričavam se ja što sam krivo shvatila, tekst ne prenosi ton...

Od takvih čuvaj dijete!!

Poruke kopiraj, isprintaj.. Zaključaj ih, meni se dogodilo da su se bitne poruke slučajno obrisale, od tada sve prebacujem

A vrača li je pripit-snimi(snimaš svoje dijete)...i kad je uzima... imaj dva svjedoka kad je vrača ako primjetiš da je pijan....to je ozbiljno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naravno da imaju. To je od centra do centra i poznanstava... Ubrzo tužim djelatnike czss-a, tako da znam. Znaju biti pristrani očevima i te kako, i to očevima koji su dileri.

 

Naravno da ima i slučajeva da je otac loša osoba ali mu sestra radi na CZSS a majka je sutkina na sudu koji odlučuje... ali prema mojim informacijama tu zapravo najviše igra čisto mito (novac) u slučaju vrlo imućnih... no to si ipak izuzetci...

 

 

 

 

.... Što je felixx napisao je točno, ali ne uvijek! Smanjila bi postotak.

 

Uočite da sam kod tog postotka napisao ' kad sud jednom dijete dodjeli majci'...

U stvarnosti, tada otac u pravilu mora čekati da dijete pređe nekih 15 godina i samo pređe ocu... ako to i dočeka...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja putam iskljucivo za moj slucaj ne za opcenito. Jer me drugi ne zanimaju vec moje djete!

U 99% slucajeva djeca idu majkama.

Osim ako majka nije evidentirana kao ovisnica o porocima ili prostitutka ili ako se razvod izvrsi sporazumno.

 

Centar za socijalnu je uglavnom sklon majkama.

 

Sud samo to presudom i potvrdi a kasnije sto se događaju primjeri kao sto ste opisali, tooo je samo mucenje djeteta i osvecivanje ovog drugog preko djeteta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja putam iskljucivo za moj slucaj ne za opcenito. Jer me drugi ne zanimaju vec moje djete!

 

Trebala bi se brinuti.

 

Kad je sustav toliko korumpiran, a nema nikakve kontrole ili sankcija za nepravilno pa i potpuno protuzakonito postupanje - mislite da će stati na kršenju prava očeva?

Neće.

Možda za par godina vi i vaš novi partner budete imali sukob sa zlom ludom susjedom, i ona vas prijavi da je vaš partner pedofil. I ostat ćete bez djeteta brže nego možete zamisliti.

Tada ćete se svima žaliti i tražiti pravdu, jednako kao i očevi sada. A sustav će vas jednako tretirati kao kriminalce.

 

A drugi ljudi će jednako kao i vi sada govoriti da ih 'drugi ne interesiraju'.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Naravno da ima i slučajeva da je otac loša osoba ali mu sestra radi na CZSS a majka je sutkina na sudu koji odlučuje... ali prema mojim informacijama tu zapravo najviše igra čisto mito (novac) u slučaju vrlo imućnih... no to si ipak izuzetci...

 

Na žalost, znam izuzetak.

 

 

Uočite da sam kod tog postotka napisao ' kad sud jednom dijete dodjeli majci'...

U stvarnosti, tada otac u pravilu mora čekati da dijete pređe nekih 15 godina i samo pređe ocu... ako to i dočeka...

 

Ima slučajeva kad dijete neće ocu, plače...A centar je i dalje za oca, djetetu stvara traume...Ne treba čekati ni pola godine, kamo li 15 godina.

 

Istina je i da najviše igra novac, bez sumnje. I poznanstva na CZSS-u. I događaju se lažne prijave kako ste naveli. Ali zato se isplati novac dati za najboljeg odvjetnika, jer inače tako je tako lako podmetnuti prijavu, namještati situacije, da se zgrozim gdje živim.

 

Možda se majkama večinom ide u prilog, ali vjerovali ili ne, postoje i obrnute situacije. Znam, jer to prolazim. I papiri se na CZSS-u lako lažiraju.

 

Svakome se može dogoditi, i svakog treba zanimati. Otac, majka...Nebitno, bitno je kad se zanemare želje djeteta, jer dijete treba biti na prvom mjestu

 

Ažurirano

 

Možda za par godina vi i vaš novi partner budete imali sukob sa zlom ludom susjedom, i ona vas prijavi da je vaš partner pedofil. I ostat ćete bez djeteta brže nego možete zamisliti.

Tada ćete se svima žaliti i tražiti pravdu, jednako kao i očevi sada. A sustav će vas jednako tretirati kao kriminalce.

 

A drugi ljudi će jednako kao i vi sada govoriti da ih 'drugi ne interesiraju'.

 

:palac::majstor:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija