Jump to content

zalba VPS, plinska kromatografija - alkohol u krvi


mr_kale

Preporučene objave

Postovanje!

 

zaustavljen sam od policije, napuhao na dregeru 0,7 mg/kg i zbog neslaganja trazio vađenje krvi...

pokrenut je prekrsajni postupak i utvrdjena koncentracija alkohola u krvi od 0,8 mg/kg metodom plinske kromatografije.

dobio sam rjesenje prekrsajnog suda i sada imam par pitanja:

 

1) imam pravo na zalbu visokom prekrsajnom sudu. rjesenje sam dobio 25.09.2006. godine. imam pravo na zalbu u roku 8 dana. negdje sam citao da rok počinje teći narednog dana, dakle 26.09.2006. godine i da se do tada može napisaqti i preporuceno poslati zalba. dakle, zaključno sa 03.10.2006. godine (sutra).

>>Da li je to tocno?

 

1.a) kaze: zalba se podnosi visokom prekrsajnom sudu, a putem ovog suda.

>>to bi značilo na adresu općinskog suda, a u žalbi navedeno za visoki prekršajni sud?

 

2) u liječničkoj dokumentaciji mi je krivo navedena masa u kilogramima, prilozio nalaz, na što je sudska vještakinja (stručna osoba) navela da za metodu plinske kromografije ne treba masu u kilogramima i da to nije uopće važno.

Meni je to nelogično i mislim da je tjelesna masa itekako važna budući se koncentracija izražava u mg alkohola po kilogramu tjelesne mase.

>> ima li netko da poznaje kakve činjenice iz metode plinske kromografije sa kojima bih pokazao da je tjelesna masa važna?

 

3) da li se može ikako žalbom pobiti (osim zastare) da mi se vozačka dozvola ne oduzme zbog bolesti u obitelji?

 

4) da li se kazna od oko 3000 kuna može zamjeniti sa radom za opće dobro?

 

Molim Vas za odgovore jer mi je rok za žabu praktički danas.

 

Unaprijed hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. To je točno, žalbu možete predati još sutra osobno u prijemnoj kancelariji suda ili obavezno poslati ako šaljete poštom preporučeno

1a. To bi značilo na adresu prekršajnog, a ne općinskog, a u žalbi navedeno za VPS

2. ne igra važnu ulogu

3. teško,gotovo nikako, ali probajte, nemate što izgubiti

4. ne, radom za opće dobro zamjenjuju se kazne do 500 kuna

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li da u prilog žalbe šaljem i dokaze ili ću navesti da sam ih spreman u slučaju potrebe/provjere naknadno poslati?

 

sto su dokazi? smatras li da je cinjenicno stanje nepotpuno/pogresno utvrdjeno u zalbi mozes predlagati nove dokaze, ali osim sto moras obrazloziti cemu bi isti mogli posluziti, moras obrazloziti i zasto ih nisi ranije predlozio.

 

svode li ti se dokazi na poljuljavanje vuceticevog nalaza - nemas sanse, a kromatografija nema appsolutno nikakve veze sa tvojom tjelesnom masom, kromatografija daje promilazu u krvi direktno i bez preracunavanja.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija