Jump to content

Radovi po ponudi upravitelja


Anonimuss

Preporučene objave

Nadam se da nisam pogriješio sekciju podstavljanja teme.

 

 

Radi se o :

 

Kupio sam stan gdje se trebaju obaviti radovi zamjene kanalizacijske cijevi. Dogovor i traženje izvođača radova napravilo se preko upravitelja zgrade sa bivšim vlasnikom.

 

U ponudi stoji zamjena cijevi 6m F200 i saniranje u istoj metraži. U to ulazi i stavljanje pločica na pod tj ono što se razbije za radove.

 

Naime kroz stan sve zajedno ima 9m cijevi koju treba zamijeniti.

U biti cijevi niti nema nego je ispod volta jer je zgrada jako stara.

 

Postavio sam upit i rekao da ne želim postavljanje pločica nego za taj isti iznos da se zamijeni ostatak od tri metra cijevi.

Dobio sam odgovor da to nije moguće jer je dogovr već napravljen i moram prihvatiti ponuđeno.

Znači moram prihvatiti da stavljaju pločice koje budem nakon toga razbijao i skidao. Nipošto da se odmah sanira i tih 3m cijevi do kraja.

 

Sve mi to zvuči kao paradox.

 

1. Nisam nigdje ništa potpisao vezano za te radove.

2. Ispada da sam prisiljen ili prihvatiti tu ponudu ili sve napraviti o svoj trošak.

3.Kažu da kad se napravi jedna ponuda, ne može se mijenjati više, no i ako se napravi, osiguranje od zgrade može odbiti sve i ne dati dio novca za radove, makar se radi potpuno o istom iznosu.

 

Molim za savjet ili info ako je netko bio u sličnoj situaciji ili zna nešto o tome.

 

 

Hvala.

uređeno: od Spitfire
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kupio sam stan gdje se trebaju obaviti radovi zamjene kanalizacijske cijevi. Dogovor i traženje izvođača radova napravilo se preko upravitelja zgrade sa bivšim vlasnikom.

 

Što će reći da je dobivena potrebna suglasnost od bivšeg vlasnika, temeljem ZVDSP i Međuvlasičkog ugovora.

 

Kažu da kad se napravi jedna ponuda, ne može se mijenjati više, no i ako se napravi, osiguranje od zgrade može odbiti sve i ne dati dio novca za radove, makar se radi potpuno o istom iznosu.

 

U slučaju da je potpisan ugovor o izvođenju radova između Upravitelja i Izvođača na temelju ponude.

U slučaju da nije, sama ponuda nema obvezujući karakter te je podložna izmjenama. Imate pravo na sudjelovanje u odlučivanju bez obzira jeste li navedeni u Međuvlasničkom ugovoru. No, kako takovi poslovi spadaju pod redovitu upravu, vaša suglasnost ili protivljenje ne moraju biti od prevelike važnosti jer je potrebna suglasnost većine suvlasnika, ne svih.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija