Jump to content

Promjena radnog mjesta unutar tvrtke.


driftwood1

Preporučene objave

Poštovani,

 

radim kod istog poslodavca 11 godina kao voditelj jednog od odjela i imam ugovor na neodređeno vrijeme. Poslodavac mi je usmeno priopćio da, osim i dijelom ostalih voditelja drugih odjela, nije zadovoljan i mojim radom te mi nudi mogućnost drugog radnog mjesta, odnosno mjesto zamjenika voditelja tog istog odjela gdje sada radim. Dakle, djelomična reoorganizacija poslovanja i nova kadrovska rješenja u tvrtki. Moja pitanja se sastoje u slijedećem:

1. može li mi poslodavac ponuditi novi ugovor na određeno vrijeme- umjesto aneksa starog ugovora na neodređeno vrijeme- i koje su mi mogućnosti ako odbijem potpisati taj novi ugovor?

2. ako u novom ugovoru ili aneksu starog ugovora ne stoji članak/klauzula o visini plaće pretpostavljam da vrijedi kako je potpisano prijašnjim aneksima?

3. imam li pravo taj novi prijedlog ugovora/aneksa ugovora fizički preuzeti i konzultirati se s odvjetnikom prije potpisivanja?

 

Unaprijed hvala na odgovoru.

Marko

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Može uz opciju otkaza s ponudom izmijenjenog ugovora o radu.

 

2. Ako se radi o novom ugovoru o radu, u njemu mora biti definirana visina plaće ili barem način njena izračuna (pozivom na Pravilnik, Kolektivni ili štogod drugo).

 

3. Naravno da imate, a ako se radi o opciji iz 1., onda imate i najmanje 8 dana za pristati ili odbiti takvu soluciju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija