Jump to content

Najam ili zakup privatne parcele u neizgradenom gradevinskom pojasu


kolunjo

Preporučene objave

Postovani

Molim da mi razjasnite zakonske odredbe i uvjete najma i zakupa privatne parcele u svrhu prodaje proizvoda OPG a najmoprimca i najmodavca ,njihova prava i obveze prema zakonu u oba slucaja i nadleznost lokalne samouprave po pitanju eventualne suglasnosti iste za obavljanje te vrste djelatnosti.

Naime parcela u privatnom vlasnistvu cca 700m2 bi bila iznajmljena u vise samostalnih djelova razlicitim najmoprimcima ili zakupcima koji bi na istoj vrsili prodaju proizvoda u skladu sa svojim rjesenjima o OPG u.Dali se treba raditi ugovor sa svakim najmoprimcem posebno i ovjeravati u javnog biljeznika,dali lokalna samouprava treba slucajno izdavati neko rjesenje ili suglasnost za takvu vrstu djelatnosti i kome,dali najmodavcu ili najmoprimcima,koje su obveze najmodavca prema poreznoj upravi i slicno?Molim da mi objasnite na koji se nacin definira ptedmetna materija dali dati u zakup ili u najam ove odnose gore opisane sve u skladu sa postojecim propisima?Hvala na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim da mi objasnite na koji se nacin definira ptedmetna materija dali dati u zakup ili u najam ove odnose gore opisane sve u skladu sa postojecim propisima?Hvala na odgovoru!

 

Što se tiče zakupa (ili najma, iskreno ne znam što bi tu bilo) , to je regulirano zakonom. Najbolje da napravite ugovor sa svakim zasebno, i da u ugovoru jasno definirate da vi iznajmljujete samo zemljište.

 

koje su obveze najmodavca prema poreznoj upravi i slicno?

 

Plaćate porez na dohodak na najam/zakup, akontaciju cca 10% ovisno o prirezu. Po godišnjem obračunu mogli bi platiti više, ako vam ukupni prihod prelazi neki iznos.

 

Molim da mi razjasnite zakonske odredbe i uvjete najma i zakupa privatne parcele u svrhu prodaje proizvoda OPG a najmoprimca i najmodavca ,njihova prava i obveze prema zakonu u oba slucaja i nadleznost lokalne samouprave po pitanju eventualne suglasnosti iste za obavljanje te vrste djelatnosti.

 

Ovdje nema jednoznačnog odgovora.

Vidite ovaj pravilnik:

76 24.06.2014 Pravilnik o prodaji vlastitih poljoprivrednih proizvoda proizvedenih na obiteljskom poljoprivrednom gospodarstvu

 

Moje mišljenje je da bi svaki vlasnik OPG-a mogao na svoje zemljište postaviti štand i prodavati svoje proizvode bilo gdje, osim eventualno u nekim područjima koi su zaštićena kulturna, urbana ili povijesna sredina.

Ali za ovakav najam zemljišta i postavljanje štanda na takvo zemljište trebala bi vjerojatno neka dozvola lokalne uprave. U različitim lokalnim upravama/samoupravama dobit ćete različite odgovore.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija