Jump to content

Obavijest o pocinjem prekrsaju, dostava podataka o vozacu nuzna?


marcaur

Preporučene objave

Postom mi je stigla obavijest o pocinjenom prekrsaju od prije 5 mjeseci gdje mi je izmjereno prekoracenje brzine od 26km/h i propisana kazna je 1000kn.

 

U obavijesti pise jos ovo, citiram:

"Obavjestamo vas da vi ili osoba koja je upravljala vozilom u trenutku pocinjenja prekrsaja, sukladno clanku 245 Prekrsajnog zakona, za navedeni prekrsaj mozete platiti novcanu kaznu prilozenom uplatnicom u visini polovice propisanog minimuma ili polovice tocno odredjenog iznosa novcane kazne u roku od 3 dana od dana zaprimanja ove obavijesti, u kojem roku je tada ovoj Policijskoj postaji potrebno dostaviti dokaz o uplati novcane kazne. Za prekrsaj za koji se novcana kazna uplati na opisan nacin, smatrati ce se da je novcana kazna uplacena u cijelosti, nece se voditi prekrsajni postupak protiv pocinitelja, izrecena kazna se nece unositi u prekrsajnu evidenciju, a pocinitelj prekrsaja se nece smatrati osobom osudjenom za prekrsaj.

Ukoliko se novcana kazna u roku 3 dana ne plati, duzni smo vas upozoriti da ste, sukladno odredbi clanka 229, st.3 Zakona o sigurnosti prometa na cestama, kao vlasnik odnosno osoba kojoj je vozilo povjereno, duzni dati vjerodostojan podatak o identitetu vozaca koja je u vrijeme pocinjenja prekrsaja upravljala navedenim vozilom, a radi provodjenja prekrsajnog postupka.

 

Trazene podatke o osobi koja je upravljala navedenim vozilom duzni ste dati, odnosno dostaviti u roku od 15 dana po primitku ove obavijesti na nasu adresu.

 

Upozoravamo vas da cinite prekrsaj iz clanka 229. st7, Zakona o sigurnosti prometa na cestama, za koji je propisana novcana kazna u iznosu 2000-5000 kn ukoliko u navedenom roku od 15 dana ne date odnosno ne dostavite vjerodostojan podatak o identitetu osobe koja je u vrijeme pocinjenja upravljala navedenim vozilom."

 

Uplatio sam 500kn isti dan i poslao potvrdu uplate mailom. Je li dostava podataka o vozacu nuzna? Iz prva dva paragrafa koja sam kopirao, daje se naslutiti da dostava podataka nije nuzna ako se kazna plati i dostavi potvrda o uplati. Medjutim, iz druga dva paragrafa se daje naslutiti da moram svejedno dostaviti podatke.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uplatio sam 500kn isti dan i poslao potvrdu uplate mailom. Je li dostava podataka o vozacu nuzna? Iz prva dva paragrafa koja sam kopirao, daje se naslutiti da dostava podataka nije nuzna ako se kazna plati i dostavi potvrda o uplati. Medjutim, iz druga dva paragrafa se daje naslutiti da moram svejedno dostaviti podatke.

 

Ako ste platili, smatra se da ste priznali i tu priča završava po vas. Svakako sačuvajte uplatnicu.

 

Ali, za ubuduće - ovdje ste se mogli izvući bez ikakve kazne, jer obzirom na protek vremena, nema suca koji bi vas osudio za nedavanje vjerodostojnog podatka ukoliko bi naveli dvoje ili više ljudi koji se inače služe automobilom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija