Jump to content

Služnost u korist darovatelja


martinakiki

Preporučene objave

Poštovani, što se događa sa polovicom stana u ovom slučaju: majka je kćeri darovnim ugovorom poklonila svoju polovinu stana. Drugu polovicu ima otac koji to ne želi a teško je bolestan i ima veliki kredit u banci. Ako se kćer i majka odreknu njegova nasljedstva kako ne bi plaćale njegove dugove, što se događa s tom polovinom stana ? Tko ga dobija ? Očevi krediti nisu stambeni.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tako sam i pretpostavljala...znate li mozda postoji li mogucnost otkupa stana u tom slucaju? Hvala

 

A tko stan sada koristi?

I ima li vaš otac druge rodbine? Braću, sestre, nećake...?

 

Što se tiče odricanja nasljedstva i otkupa, kao što je napisao štovani LjuboZG.

 

Ali nemojte računati da će to naslijediti lokalna samouprava ako otac ima familiju.

I nemojte računati da će se to sa natječajem jako brzo riješiti čak i ako nema familije. Prije će trajati nekoliko godina.

 

 

Zašto otac odbija dogovor?

Ako otac koristi stan, pa se boji da ćete ga izbaciti ako stan prepiše - ponudite mu da se ustanovi pravo njegovog doživotnog uživanja stana. Tako bi on bio zaštićen, a vi ne bi naslijedili dugove.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Poštovani, molim savjet. Majka kćeri želi ostaviti polovicu stana. Jeftinije je to napraviti pomoću gotovog kupljenog darovnog ugovora. Da li se negdje u taj ugovor može dopisati kako majka želi do smrti biti u tom stanu i da joj se to omogući a i kćer to želi, i kojim riječima to treba napisati ili ga mora sastavljati bilježnik? hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, drugu polovicu stana ima otac u vlasnistvu ali je on kćeri ne zeli darovati. Naime, mama je puno starija od tate i boji se da ako prva umre da će tata prodati stan i otaviti mene kćer bez ičega...ja sam dosla na ideju da napisem u darovni da mama ostaje u stanu iako to ona nije trazila jer ne zelim da ju itko moze istjerati iz stana dok je živa, za slučaj da se meni nešto dogodi. Hvala puno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vidite u temi http://www.legalis.hr/forum/showthread.php/87547-Darovni-ugovor-sa-doživotnim-uživanjem-vraćen-od-gruntovnice?highlight=darovni+ugovor+do%C5%BEivotnim+u%C5%BEivanjem

post #2 i članak III. Takovo što, prilagođeno vašem upitu, možete uglaviti u prazni čl. standardiziranog ugovora ili sve sačinite sami po predlošku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija