Jump to content

Laganje na ostavinskoj raspravi?


anonimno

Preporučene objave

U kratkim crtama: otac ima kćer iz prvog braka koja nakon njegove smrti po zakonu ima pravo na nužni dio.

 

Za njegova života ona je bila namirena u vrijednosti čak i većoj od tog nužnog dijela, ali to na raspravi poriče. Svjedoka za to (radilo se o određenom novčanom iznosu) gotovo da i nema (zapravo ima, ali to se saznaje tek nakon ostavinske) tako da dobiva pravomoćno rješenje u svoju korist.

 

Ne znam jesam li to dobro objasnio ali zanima me može li se ostavinska na taj način pobiti, je li takva laž istovjetna krivokletstvu i može li se uopće štogod učiniti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

rekli ste da svjedoka gotovo da i nema.

nadjite svjedoke i pobijajte to.

jeste dali prigovor protiv rješenja o nasljeđivanju i istaknuli da joj se u njezin dio uračunaju darovi od oca?

to ste sve trebali

nakon toga će vas uputiti u parnicu da dokazujete vase tvrdnje.

ako imate dokaza da je nesto primila mozete ju kazneno prijaviti za davanje laznog iskaza

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kaznenu prijavu obrađuje državno odvjetništvo po službenoj dužnosti, to nije parnica. No, ako se dokaže krivnja, rezultat se može koristiti u parnici. Što se tiče odvjetništva, ako bi bilo po mom osobnom iskustvu, rezultat možete očekivati u drugom životu, ma što god Bajić javno tvrdio. Ja sam jednu sličnu prijavu podnio ima puno godina, nisu se potrudili niti je odbaciti.

 

A što se tiče parnice, sud ne utvrđuje pravdu nego sudi na temelju dokaza. Ako dokažete - dobili ste, ako niste - spušili ste. Nije bitno što je doista istina, zato o takvim stvarima svatko od nas treba voditi računa dok je vrijeme, a ne reći -upravo pričitah na jednoj drugoj temi, "znate, ja takve dokumente ne skupljam (ili ne čuvam)".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

 

 

A što se tiče parnice, sud ne utvrđuje pravdu nego sudi na temelju dokaza. Ako dokažete - dobili ste, ako niste - spušili ste. Nije bitno što je doista istina, zato o takvim stvarima svatko od nas treba voditi računa dok je vrijeme, a ne reći -upravo pričitah na jednoj drugoj temi, "znate, ja takve dokumente ne skupljam (ili ne čuvam)".

Obzirom da se referira ne moju temu molila bih kolegu poviše da na istoj da odgovor

Ako ne zna, oke, nisam znala ni ja, zato i pitam

I da, ne čuvam takve stvari, kao što ne čuvam ni poništene tramvajske karte. Čemu? Pa nisam se mislila sporit ni sa kim

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija