Jump to content

ovrha u inozemstvu


retroman

Preporučene objave

pozdrav svima.

djelatnik sam ministarstva vanjskih poslova i ovršen mi je račun po nekoliko osnova. ne znam kad bih mogao zatvoriti dugovanje ovim priljevom sredstava. imam zaštićen račun na koji dobivam plaću. otvorila mi se opcija da idem u konzularno predstavništvo u inozemstvu, a samim time i bitno veća plaća. zanima me da li u tom slučaju dobivam isti iznos kao i do sada na zaštićeni račun s obzirom da bih bio u inozemstvu gdje bih imao i posebne troškove, poput najma stana i ostalih stvari ?

hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

IZUZEĆA OD OVRHE

Prema Ovršnom zakonu ovrha se ne provodi na sljedećim novčanim sredstvima:

 

  1. primanjima po osnovi zakonskoga uzdržavanja, naknade štete nastale zbog narušenja zdravlja ili smanjenja, odnosno gubitka radne sposobnosti, naknade štete za izgubljeno uzdržavanje zbog smrti davatelja uzdržavanja;
  2. primanjima po osnovi naknade zbog tjelesnoga oštećenja prema propisima o invalidskome osiguranju;
  3. primanjima po osnovi socijalne skrbi;
  4. primanjima po osnovi privremene nezaposlenosti;
  5. primanjima po osnovi dječjega doplatka;
  6. primanjima po osnovi stipendije i pomoći učenicima i studentima;
  7. naknadama za rad osuđenika, osim za tražbine po osnovi zakonskoga uzdržavanja te za tražbine naknade štete prouzročene kaznenim djelom osuđenika,
  8. primanjima po osnovi odličja i priznanja,
  9. rodiljnim i roditeljskim novčanim potporama, osim ako posebnim propisom nije drugačije određeno (primanja prema Zakonu o rodiljnjim i roditeljskim potporama),
  10. utvrđenim iznosima za uzdržavanje djeteta uplaćenim na poseban račun kod banke,
  11. naknadi troškova za službeno putovanje i naknadi troškova prijevoza na posao i s posla do propisanih iznosa do kojih se ne smatraju oporezivim primicima po osnovi od nesamostalnog rada (u visini stvarnih izdataka prema cijeni mjesečne odnosno pojedinačne prijevozne karte javnog prijevoza),
  12. daru za djecu do 15. godine života (600,00 kn) i potpori za novorođenče do propisanih iznosa do kojih se ne smatraju oporezivim primicima po osnovi od nesamostalnog rada (3.326,00 kn),
  13. naknadi za saniranje posljedica štete od katastrofa i elementarnih nepogoda,
  14. potpori zbog invalidnosti radnika (2.500,00 kn godišnje) i neprekidnog bolovanja radnika duljeg od 90 dana (2.500,00 kn godišnje), potpori za slučaj smrti radnika (7.500,00 kn) i smrti člana uže obitelji radnika (do 3.000,00 godišnje), do propisanih iznosa do kojih se ne smatraju oporezivim primicima po osnovi od nesamostalnog rada (u slučaju isplate djeci radnika zbog smrti radnika, potpora je u cijelosti izuzeta od ovrhe),
  15. ostalim primanjima izuzetim od ovrhe po posebnim propisima. (npr. novčane potpore prema Zakonu o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji).

 

tako da sam misljenja da ce vam iznos isplacen na zasticeni racun ostati isti, (eventualno izuzev stavke 11.)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija