Jump to content

Predlozak tuzbe radi izmjene odluke


ana.bab

Preporučene objave

Postovani, lijepo Vas molim predlozak tuzbe radi izmjene odluke o povjeravanju djece.

Poštovani, kako Vam pomoći?

Drage volje bi Vam pomogao, ali tu ne postoji neki vid univerzalne tužbe, jer su i osnovi za traženje promjene roditeljske skrbi, od slučaja do slučaja, različiti.

 

- Uglavnom, naslovite na stvarno i mjesno nadležni sud, sud koji Vam je donio prvotnu odluku....

- Citirate prvotnu odluku (br. predmeta, datum donošenja i skraćeni sadržaj....kome su temeljem iste pripala djeca na daljnju skrb-s kime će živjeti, alimentacija idr.)...

- Navedete u kojem segmentu se prvotna odluka krši (ne sprovodi) ili druge razloge poradi kojih tražite promjenu iste...

- Predložite dokaze, te iste i priložite (po jedan primjerak) tužbi ili predložite možebitne svjedoke...

- I na kraju zatražite da naslovni sud kao stvarno i mjesno nadležan provede postupak, izvrši uvid u predložene dokaze, te da stavi van snage važeću odluku i donese novu...itd....itd...

 

Kažem, ovako "suhoparno" je to jako teško, jer su, od slučaja do slučaja, razlozi za traženjem izmjene prvotne odluke različiti, tako da je i tužba u tom segmentu različita....

 

Neznam koliko sam Vam pomogao, ne vjerujem da sam puno, ali, iskreno, ovako je to teško, jer je svaki slučaj specifičan, tako da su i navodi u tužbi drugačiji, razlikuju se....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani Zeljac, hvala Vam na brzom odgovoru.

Jasno je sve sto ste naveli, osim sto me zbunjuje predlaganje dokaza. Naime, pisane dokaze nemam osim promjene svog mjesta stanovanja, a niti do dokaza mogu doci jer svi pisani tragovi postoje u policiji i na CZSS. Jedino sto mogu priloziti su izvjesca po provedenom obveznom savjetovanju pri CZSS radi izmjene odluke i iz postupka obiteljske medijacije koju smo takodje bili duzni provesti. Takodjer imam predstavku koju sam slala Ministarstvu rada, odnosno HZZO-u vezano uz sumnju na zloporabu odredjenih prava... Ne znam bih li to prilagala ili ostavila za sam postupak.

Ostali sadrzaj tuzbe vec imam pripremljen.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana što god mislite da Vam može pomoći, tj. Vašoj djeci, u promjeni donesene odluke predložite, pa tako, kako navodite, i to što se nalazi u policiji i u CZSS, tj. predložite da sud zatraži navedeno, te svakako presliku izvjesca po provedenom obvezatnom savjetovanju pri CZSS radi izmjene odluke i postupka obiteljske medijacije koju, kako navodite, ste bili duzni provesti, jer je iz Vaših navoda, razvidno da se postupak provodio poradi izmjene odluke, a ne redovno (prije razvoda braka) i donošenja prethodne, sada važeće, odluke ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija