Jump to content

Gdje se pokreće postupak prestanka plaćanja alimentacije?


Ad Acta

Preporučene objave

Poštovani,

radi se o djetetu koje je punoljetno i koje je počelo raditi dok drugo dijete još polazi srednju školu. Mene zanima kome se treba obratiti da se alimentacija za punoljetno dijete izuzme dok naravno za maloljetno još ostaje ali da se napravi drugi izračun. Da li postoj kakav obrazac i u kojoj formi? Konkretno mjesto je Zagreb.

Zahvaljujem unaprijed na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

radi se o djetetu koje je punoljetno i koje je počelo raditi dok drugo dijete još polazi srednju školu. Mene zanima kome se treba obratiti da se alimentacija za punoljetno dijete izuzme dok naravno za maloljetno još ostaje ali da se napravi drugi izračun. Da li postoj kakav obrazac i u kojoj formi? Konkretno mjesto je Zagreb.

Zahvaljujem unaprijed na odgovorima.

 

Nema Vam za to neki posebni obrazac, Tužbom za prestanak obveze plaćanja uzdržavanja pokrećete sudski postupak pred stvarno i mjesno nadležnim sudom (sudom koji je i donio odluku o obvezi plaćanja uzdržavanja)...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim i sretno..

 

Pozdrav.Ako moze savjet.Dosad mi je alimentacija po sudskom rjesenju Opog suda u Zagrebu iz 2007.god.sjedala na tekuci rn. direktno iz ministarstva prosvjete.Situacija se mijenja.Bivsi suprug odlazi u mirovinu.Kcer 23 god. vanredno studira a sin je u rujnu o.g.zavrsio srednju i trazi posao.U mirovinskom su mi rekli da ne postupaju po Sudskom rjesenju koje sam predocila nego po sudskom nalogu za ovrhu alim .na mirovinu.Dali moja djeca imaju pravo na alimentciju?Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav.Ako moze savjet.Dosad mi je alimentacija po sudskom rjesenju Opog suda u Zagrebu iz 2007.god.sjedala na tekuci rn. direktno iz ministarstva prosvjete.Situacija se mijenja.Bivsi suprug odlazi u mirovinu.Kcer 23 god. vanredno studira a sin je u rujnu o.g.zavrsio srednju i trazi posao.U mirovinskom su mi rekli da ne postupaju po Sudskom rjesenju koje sam predocila nego po sudskom nalogu za ovrhu alim .na mirovinu.Dali moja djeca imaju pravo na alimentciju?Unaprijed hvala

 

Poštovana, sin Vam ima pravo na uzdržavanje godinu dana nakon završetka srednje škole ako se u tih godinu dana ne može zaposliti, ako se zaposli gubi to pravo, a za kćerku, iskreno, neznam kad je izvanredni student, mislim da nema, no ako sudskim rješenjem nije poništeno prethodno rješenje po kojem je imala to pravo onda ima, jer se samo sudskim rješenjem u novom sudskom postupku, može poništiti važeće riješenje, ali nisam u potpunosti siguran...

Samo mi je malo nejasno kako Vam u mirovinskom ne priznaju pravomoćno sudsko rješenje o uzdržavanja, po njihovom ispada da ćete biti prisiljeni pokrenuti ovršni postupak, iskreno, malo mi je čudno, možda griješim, ali...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kčer vam ima pravo na uzdržavanje bez obzira što je izvanredan student ako uredno izvršava svoje studentske obaveze i naravno ukoliko nije zaposlena, to pravo traje tako dugo dok se školuje te godina dana nakon prestanka školovanja ili do zaposlenja ali ne duže od 26 godine.

 

Hvala na dopunjenju, na to sam i aludirao da li uredno izvršava svoje studentske obveze kad je izvanredni student...još jednom hvala...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru.Mislim da je kolko se sjecam tada zbog dobi djece bio i soc.radnik i da je to onda tako otislo na ustegu place.Pravnica kaze da u rj.pise da je duzan placatji alim.na moj tek.rn.i oni ne mogu na osnovu toga napraviti ustegu mirovine i da uzmem odvjetnika.Mislim da ga sad moraju tuziti djeca jer su punoljetna a oni to nece i neka tako bude.Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija