Jump to content

Komunalna naknada - diskriminacija


ekonomistica13

Preporučene objave

Pozdrav

Problem koji vam želim iznijeti je slijedeći:Živim u okolici većeg grada, u selu koje spada pod njegovu nadležnost. Moja obitelj uredno plaća komunalnu naknadu iako od grad ulaže vrlo malo ili nimalo u infrastrukturu za koji plaćamo. Tako trpimo neprestane poplave, zimi se ne soli/čisti cesta na vrijeme ili uopće nekoliko dana, ne održava se bankina uz cestu, ne saniraju se klizišta i sl. Međutim kroz zadnjih nekoliko mjeseci javila se nova situacija; zbog štednje se gasi javna rasvjeta u periodu od 23-05h...i to ne bi bio toliki problem da grad nije odlučio selektivno štedjeti. Naime, rasvjeta se gasi samo u nekim selima (većinski hrvatskim) dok ostala i dalje imaju rasvjetu cijelu noć (većinski srpska). Npr. kroz naše mjesto se prolazi dalje u još tri mjesta, cca 200 ljudi živi u našem mjestu.U ostala 3 mjesta živi sveukupno cca 100 ljudi te tamo cesta i završava ali kod njih rasvjeta svijetli cijelu noć. Također, u ovo blagdansko vrijeme su nas još malo selektirali - u "centru" sela gdje su postavljeni božićne dekoracije, rasvjeta sad radi. Ostatak je i dalje u mraku jer nas mogu odvojiti. Ovakvu štednju smatram diskriminirajućom i bezobraznom od strane nadležnih službi.

 

Ispričavam se ako sam previše oduljila i ako tema nije relevantna za ovaj forum ali zanima me kome se obratiti u vezi ovoga?? Predsjedniku mjesnog odbora i gradonačelniku grada nema smisla jer je on i donio tu odluku. Problem većini stanovnika nije toliko u gašenju rasvjete već u takvoj selekciji i diskriminaciji. Jer navečer izađete van u totalni mrak i vidite da u susjednom selu svijetli za 20 ljudi...

Zahvaljujem svima na mogućim prijedlozima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija