Jump to content

fale točkice


anonimno

Preporučene objave

Ovrha temeljem ovršne isprave-pravomoćne presude TS odbijena jer je ovhovoditelj na presudi upisan bez točkica (odvjetnik pogriješio već u samo PZO temeljem VI).

Ispravan naziv je sa točkicama kako je i napisano u novom PZO. U međuvremenu je promijenjena i adresa ovrhovoditelja-dokazivo izvodom iz sudskog registra.

Nadalje u rješenje kojim se odbacuje PZO kao nepotput nije data uputa o pravnom lijeku, pa nisam sigurna da li je ispravno uložiti žalbu?

Inače ima temelje jer se sud poziva na članak 29. OZ iako to u ovom primjeru nije slučaj.

Ako sud ustraje na točkicama na koji način da izmijenim presudu tj. da se ispravno upiše ime tužitelja.

Cijenim Vaše savjete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja bih na vašem mjestu podnio novi prijedlog za ovrhu. Te naznačio ovršenika kao

 

x.x. do prije na adresi.., sada na adresi... i priložio izvadak iz registra...

 

To je jednostavnije i izvjesnije nego da se žalite, a iz meni poznate prakse ne bi ni uspjeli sa žalbom jer niste naveli točan naziv ovršenika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To je jednostavnije ali ja sam ovrhovoditelj i u pravomoćnoj presudi piše XX a ne X.X. kako bi trebalo.

Da li da tražim ispravak presude??? Ima tamo u parničnom neki zakon na temelju kojeg se to može...

Sada upravo radim na ovrhama iz davnih godina i na svima je druga adresa i nigdje mi nisu odbacili ovrhu, do eto sada...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U tome i je kvaka odvjetnik je već u tužbi krivo napisao ime ovrhovoditelja. Povijesni izvadak mi ništa ne znači jer su tamo vidljive samo promjene adresa, obzirom da se naziv društva nije nikada ni mijenjao.

Što predlažete??

Glupo mi je ponovo pisato ovrhu pa priložiti izvadak zbog promjene adrese kad je u izvatku ime društva sa točkicama, a u pravomoćnoj presudi bez točkica. Ponovo bi mogli odbiti ovrhu, barem smatram da imaju temelja, teoretski bi to mogla biti dva društva.

Što da radim. Rok za žalbu na rješenje o odbačaju mi ističe iako na rješenju nema upute o pravnom lijeku...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija