Jump to content

opasnost od rušenja kuće na cestu


masterguy

Preporučene objave

Kada su nanovo asfaltirali cestu prije par godina proširili su je doslovno do vrata kuće, cestu od samih vrata djeli nogostup širok 60 cm koji je uzdignut 10 cm iznad razine ceste, 2009 godine sam dobio rješenje od ministarstva da se kuća i područje oko nje smatra kulturnom baštinom i da je stavljena pod zaštitu unesco-a međutim ta kuća se ruši i samo je pitanje vremena kad će se krov srušiti na samu cestu grede i rogovi su truli i krov se počeo naginjati na cestu a kuća je na nepreglednom djelu odmah iza krivine , u koliko dođe do rušenja i padne nekome na auto ili krov padne na cestu prvi kojega će ganjati ću biti ja, Što mogu učiniti da se zaštitim od tužbe i problema ako dođe do rušenja i ako se dogodi prometna nesreća, ja novaca za nikakve radove ni za sprječavanje rušenja nemam ?Imam li kakve osnove tražiti sredstva od države,općine bilo koga?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da ja sam vlasnik, međutim ministarstvo je poslalo dopis još 2009 da je ta kuća i dio oko nje kulturna baština i da se ne se na kući ne smije ništa graditi ni mjenjati bez suglasnosti ministarstva i ukoliko je budem prodavao da prvo moram ponuditi državi da je otkupi ja na taj dopis nisam podnio žalbu jer u toj kući ne živi nitko još od 2002

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što mislite vrjedi li uopće pokušati skupiti papire pa preko odvjetnika poslati nekakvu zamolbu ili nešto prvi susjedi su imali identičnu situaciju pa su dobili neka sredstva ali ne žele mi reći niti jednu informaciju niti kako su dobili niti koliko niti na osnovu čega su tražili to je bilo za vrjeme milanovićeve vlade, zaboravio sam napisati kad su proširivali cestu uzeli su mi oko 15O kvadrata zemlje uz kuću nije bio pokrenut nikakav postupak izvlaštenja niti su mi poslali bilo kakvu obavjest jednostavno radnici su došli sa bagerima nasuli i asfaltirali zatim otišli mogu li bar tražiti da mi se plati nešto za tu zemlju ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija