Jump to content

Otkaz ugovora na neodređeno - koja su moja prava?


future_667

Preporučene objave

Pozdrav,

 

zamolio bih vas za kratku pomoć :vrti:

 

Prvo da spomenem da sam zaposlen na neodređeno, više od godinu dana u jednoj velikoj korporaciji koja posluje s velikom dobiti te imamo sindikat i radničko vijeće.

 

Menadžer mog odijela, nakon svih vrijeđanja i ponižavanja unazad mjesec dana mi je najavio otkaz zbog nekih razloga koji nemaju veze s obavljanjem moga posla jer su

mi rezultati poprilično dobri, već imaju veze s njegovim egom.

 

Proučio sam pravilnik i nisu ostvareni uvjeti koji su u pravilniku navedeni kao situacije za izvanredni otkaz.

Također, nisam ni tehnološki višak jer stalno zapošljavaju nove te će mi vjerojatno ponuditi sporazumni raskid ugovora.

Piše još da se moraju savjetovati s radničkim vijećem prije otkaza.

 

Možete mi preporučiti što da učinim?

Mogu li mi uopće dati izvanredni otkaz s obzirom na moje rezultate ili me moraju prebaciti na drugo radno mjesto?

 

Mogu li mi dati poslovno uvjetovani otkaz ako poduzeće ostvaruje veliku dobit?

 

Mogu li odbiti samo tako "zahtjev za zaštitu prava", iako ću sa svim dokumentima o rezultatima osporiti njihovu odluku?

 

Puno vam hvala :klanja::klanja:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako vam daju otkaz i odbiju zahtjev za zaštitu prava, ostat će vam mogućnost sudskog postupka u kojemu ćete, ako je sve tako kako navodite, i uspjeti. Vodite računa o rokovima za podnošenje zahtjeva za zaštitu prava (15 dana od otkaza) i tužbe (15 dana od primljenog odgovora poslodavca, odnosno 30 dana od poslanog zahtjeva za zaštitu prava ako se poslodavac ne očituje).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svaki otkaz koji vam eventualno bude dan, mora imati opravdan razlog u realnim okolnostima, a ne nečijem egu ili nečem sličnom. Što razlog otkaza bude "mršaviji", to je mogućnost pobijanja odluke o otkazu na sudu veća.

 

Jedino što onda, u slučaju uspjeha na sudu, preostaje je pitanje nastavka rada kod poslodavca koji vas očito tamo ne želi i koji će se vjerojatno pokušati osvetiti na neki način, šikaniranjem radnika ili slično.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svaki otkaz koji vam eventualno bude dan, mora imati opravdan razlog u realnim okolnostima, a ne nečijem egu ili nečem sličnom. Što razlog otkaza bude "mršaviji", to je mogućnost pobijanja odluke o otkazu na sudu veća.

 

Jedino što onda, u slučaju uspjeha na sudu, preostaje je pitanje nastavka rada kod poslodavca koji vas očito tamo ne želi i koji će se vjerojatno pokušati osvetiti na neki način, šikaniranjem radnika ili slično.

 

Pokušao sam na lijep način, isprike i svašta, ali s nekim ljudima jednostavno ne možeš.

 

Nisam siguran za sud, pošto je to velika korporacija + korumpiranost našeg pravosuđa, sumnjam da se mali čovjek može boriti s time.

No,

Šta mislite koliko bi taj sud trajao?

Ako bih kojim slučajem dobio sud, moraju li mi oni isplatiti sve plaće kao da sam normalno radio za vrijeme trajanja procesa?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Šta mislite koliko bi taj sud trajao?

 

Radni sporovi jesu hitne naravi, ali znam za slučajeve gdje su trajali i preko 10 godina.

 

Ako bih kojim slučajem dobio sud, moraju li mi oni isplatiti sve plaće kao da sam normalno radio za vrijeme trajanja procesa?

 

Ovisi što biste točno tražili tužbenim zahtjevom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija