Jump to content

Plodouživanje-dozvola za gradnju stambenog objekta


aaaaah

Preporučene objave

1.Da li brat i ja možemo sklopiti ugovor o plodouživanju u kojem bi predmet ugovora bilo ustanovljavanje prava plodouživanja na način da moj brat kao plodouživatelj može ishodovati građevnu dozvolu za gradnju manjeg stambenog objekta za vlastite potrebe na mojoj nekretnini- gradilištu, sagraditi objekt i u njemu stanovati do smrti, bez ikakve obveze mene ili mojih nasljednika da mu se nadoknadi vrijednost za koju je uvećao poslužnu stvar? Nakon njegove smrti sagrađen objekt na mom gradilištu pripao bi meni, odnosno mojim nasljednicima.

2.Možemo li ugovoriti da moj brat kao plodouživatelj može tražiti pismeno raskid ugovora o plodouživanju prije ugovorenog roka(njegove smrti) i da mu ja za takav slučaj dobrovoljno pristajem dati punomoć da proda gradilište i sagrađeni objekt, a meni ili mojim nasljednicima da nadoknadi vrijednost gradilišta?

Molim za brži odgovor, LP i hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

ovo bi prije bilo stvarno pravo osnivanjem prava građenja. Iako je to pravo u odredbama ZVDSP nasljedno (prema onima koji bi bili nasljednika brata), iste odredbe kažu, ukoliko nije što drugo određeno. Prema tome ne vidim zapreku da uz pomoć pravno educirane sačinite takav ugovor prema odredbama čl.280-296 spomenutoga zakona sa uvjetima koje spominjete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

ovo bi prije bilo stvarno pravo osnivanjem prava građenja. Iako je to pravo u odredbama ZVDSP nasljedno (prema onima koji bi bili nasljednika brata), iste odredbe kažu, ukoliko nije što drugo određeno. Prema tome ne vidim zapreku da uz pomoć pravno educirane sačinite takav ugovor prema odredbama čl.280-296 spomenutoga zakona sa uvjetima koje spominjete.

 

Hvala na odgovoru! LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija