Jump to content

Zastara poreza na nekretninu


Cak

Preporučene objave

Pozdrav!

 

Zanima me da li je moguce da mi je porez za kupnju nekretnine otisao u zastaru?

 

Stan sam kupio 7.9.2012. i trazio oslobadanje od poreza zbog kupnje prve nekretnine. Zahtjev je odbijen i podnijeta je zalba 28.1.2013. Rijesenje te zalbe sam dobio prosli tjedan (15.3.2017.) a na zalbi je datum 17.2.2017. Zalba je ponovno odbijena, a razlozi su nebitni za ovaj upit.

 

Receno mi je da je relativna zastara na ovakav tip poreza 3 godine. Buduci je porezna obveza prijavljena za 2012. od kada je definitivno proslo vise od 3 godine, a i od samog prvog rjesenja i zalbe je takoder proslo vise od 3 godine, da li postoji osnova za zastaru?

 

Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav!

 

Zanima me da li je moguce da mi je porez za kupnju nekretnine otisao u zastaru?

 

Stan sam kupio 7.9.2012. i trazio oslobadanje od poreza zbog kupnje prve nekretnine. Zahtjev je odbijen i podnijeta je zalba 28.1.2013. Rijesenje te zalbe sam dobio prosli tjedan (15.3.2017.) a na zalbi je datum 17.2.2017. Zalba je ponovno odbijena, a razlozi su nebitni za ovaj upit.

 

Receno mi je da je relativna zastara na ovakav tip poreza 3 godine. Buduci je porezna obveza prijavljena za 2012. od kada je definitivno proslo vise od 3 godine, a i od samog prvog rjesenja i zalbe je takoder proslo vise od 3 godine, da li postoji osnova za zastaru?

 

Unaprijed hvala

 

zbog postupka koji je vođen po žalbi nema zastare.

dobio si rješenje. dali je u rješenju navedeno koliki je porez(iznos)?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma naveden je, platit cu to ako nema druge :)

 

Problem je sto nisam u Hr pa ne mogu bas do odvjetnika nekog a ili treba platiti ili se zaliti Upravnom sudu

 

Znam da je nekada po Prekrsajnom zakonu bila relativna zastara ako ne bi kroz neko odredeno vrijeme bilo odgovora sa Suda pa sam mislio sa se nesto slicno moze i s ovim povezati :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma naveden je, platit cu to ako nema druge :)

 

Problem je sto nisam u Hr pa ne mogu bas do odvjetnika nekog a ili treba platiti ili se zaliti Upravnom sudu

 

Znam da je nekada po Prekrsajnom zakonu bila relativna zastara ako ne bi kroz neko odredeno vrijeme bilo odgovora sa Suda pa sam mislio sa se nesto slicno moze i s ovim povezati :)

 

utvrdili su ti porez. zastara je 6 godina (apsolutna). a možda i 10 godine (odluka nadležnog tijela).

rok za utvrđivanje porezne obveze je 3 godin.

 

 

za plaćanje po rješenju ne treba ti odvjetnik.

ako otežeš sa plaćanje samo rastu kamate. imaš pravomoćnu odluku.

 

postupkom pred Upravnim sudom ? nebi uspio promjeniti odluku.

za Upravni sud državno tijelo je uvjek u pravu.

za žalbu je odlučujući rok od 30 dana od primitka drugostupanjske odluke.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija