Jump to content

Ugovor o pozajmici od strane poslodavca


Zajmoprimac :D

Preporučene objave

Pozdrav,

 

Radi se o ugovoru o pozajmici od strane poslodavca u iznosu cca. jedne mjesecne place, koja je sluzila za potrebe osposobljavanja zajmoprimca (mene).

 

U ugovoru pise da bih bio osloboden obveze vracanja ako ostanem raditi 24 mjeseca, ali prekinuli smo radni odnos puno prije.

 

E sada, meni su skinuli cijeli iznos sa zadnje place bez prethodne najave.

U ugovoru pise;

"U slucaju da zajmoprimac prekine radni odnos kod zajmodavca prije isteka roka (to je tih 24. mjeseca znaci) , obveza povrata pozajmice dospijeva danom prestanka radnog odnosa."

 

Moze pojasnjenje ako netko zna :moli: :moli: , jel to znaci da mi oni imaju pravo skinuti samo tako cjelokupni iznos sa zadnje place ili su mi trebali prvo isplatiti placu, pa traziti namirenje ?

 

Ovo mi je vazno jer imam jedan drugi dug koji mi je vazniji i koji sam trebao isplatiti sa zadnjom placom,a koju nisam sada dobio . :vrti:

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

po ovome sto ste napisali, nemaju vam pravo uskratiti zadnju plaću.

te vam istu moraju isplatiti sukladno ugovoru u radu, u protivnome ih slobodno mozete prijaviti.

- nazalost i on vas moze tuziti odnosno potrazivati iznos u visini zadnje plaće od vas, s kamatama od dana prestanka vasega radnoga odnosa. i nazalost time vam samo nadodati daljne troskove.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija