Jump to content

Ovrha nekretnine po dugu bracnog partnera


Shadowix

Preporučene objave

Pozdrav!

 

Imam jedno pitanje u vezi ovrha.

Naime, suprug mi je izgubio posao i neko vrijeme nije u mogucnosti placati svoj kredit. Mi zivimo u mom stanu koji sam dobila darovnim ugovorom od oca za vrijeme trajanja braka. Upisana sam kao vlasnik, placen je porez.

 

Zanima me, ako dode do najgoreg i probaju ga ovrsiti, da li mogu ovrsiti i nekretninu? Koliko shvacam ne bi trebali, jer nije bracna stecevina, nismo ga kupili zajedno, pa ako mi to netko moze potvrditi ili me ispraviti, bila bih zahvalna.

 

Nadam se da sam na pravom mjestu postavila pitanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav!

 

Imam jedno pitanje u vezi ovrha.

Naime, suprug mi je izgubio posao i neko vrijeme nije u mogucnosti placati svoj kredit. Mi zivimo u mom stanu koji sam dobila darovnim ugovorom od oca za vrijeme trajanja braka. Upisana sam kao vlasnik, placen je porez.

 

Zanima me, ako dode do najgoreg i probaju ga ovrsiti, da li mogu ovrsiti i nekretninu? Koliko shvacam ne bi trebali, jer nije bracna stecevina, nismo ga kupili zajedno, pa ako mi to netko moze potvrditi ili me ispraviti, bila bih zahvalna.

 

Nadam se da sam na pravom mjestu postavila pitanje.

 

Stan nije bračna stečevina i ukoliko niste potpisali jamstvo ili sudužništvo za suprugov kredit ne mogu vam ništa, pa ni vašoj imovini ako nije zajednička! Mogu nakon nekog vremena pokušati ovrhu na pokretninama za koje se pretpostavlja da su bračna stečevina, ali stan je u ovom slučaju siguran!:dvoje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stan nije bračna stečevina i ukoliko niste potpisali jamstvo ili sudužništvo za suprugov kredit ne mogu vam ništa, pa ni vašoj imovini ako nije zajednička! Mogu nakon nekog vremena pokušati ovrhu na pokretninama za koje se pretpostavlja da su bračna stečevina, ali stan je u ovom slučaju siguran!:dvoje:

Hvala puno na odgovoru.

Jamac ni suduznik mu nisam bila, osiguranje je imao uz kredit.

Nadam se da do ovrhe pokretnina nece doci, i da ce u meduvremenu naci posao.

ako si stan dobila darovnim ugovorom od oca zašto je plaćen porez?

kad roditelji daruju djecu (nekretnine ili pokretnine ) nema poreza.

Nije mi pravi otac.

Daljnji rodak koji mi je cijeli zivot bio poput oca, pravi je umro. Cesto ga u razgovoru spominjem kao tatu ljudima koji ne znaju detalje.

 

Ali svaka cast na uocavanju.:D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija