Jump to content

Odjavljen prijamnik i HRT kontrola


sax58

Preporučene objave

Poštovani,

 

Odjavio sam TV prijamnik 2015. godine, nakon čega su mi prestali stizati računi za HRT pretplatu.

 

Prije nekoliko dana je ujutro supruzi došao HRT kontrolor (ne inkasator) provjeriti je li imamo prijamnik, jer su kao dobili informaciju da sam prošli mjesec produžio pretplatu kod jednog od TV provider-a. Supruga je s njim razgovarala s vrata, nije ga pustila u stan i uputila ga da razgovara sa mnom.

Javio sam se kontroloru i dogovorio da se vidimo popodne nakon posla. Razgovor smo vodili u hodniku zagrade. Gospodin se najprije nije htio predstaviti, a kad smo konačno riješili taj dio (pokazao mi je na sekundu iskaznicu na kojoj piše da je HRT kontrolor) tražio me osobu, što sam ja odbio. Također mi nije htio dati informaciju temeljem čega je došao u kontrolu, što me, između ostalog, navelo na pomisao da uopće nije kontrolor nego potencijalno prevarant koji želi doći do mojih osobnih podataka. Nakon što sam mu odbio dati osobnu razgovor je krenuo nizbrdo... uvjeravanje da ako i nemam TV da sigurno imam auto, mob, komp... i da pretplatu svakako moram plaćati. Nakon par minuta sam konačno uspio saznati da osim što me želi prijaviti za plaćanje pretplate od 4. mjeseca 2017., također želi i naplatiti "zaostatke" od 01.01.17. jer sam kao koristio uslugu, a nisam je plaćao, te da mi ako to ne prihvatim slijedi kazna od 1000 kn. Tu je razgovor završio, pozdravili smo se i svatko je otišao na svoju stranu.

 

Napominjem, odjava prijamnika je uredno prošla i nakon odjave nisam dobio niti jedan račun za HRT pretplatu tako da nemam nikakav dug prema HRT-u. Također, pretplata je do 2015. glasila na suprugu. Prije par tjedana sam produžio ugovor s teleoperaterom, s time da meni niti u jednom trenutku kontrolor nije dao do znanja da je ovdje temeljem te informacije.

 

Zanima me što mogu dalje očekivati i koje su mi opcije. Ima li smisla, odnosno je li pametno da sam prijavim prijamnik HRT-u? Ili je bolje pričekati njihov sljedeći korak?

 

U svakom slučaju, plaćanje unatrag za prva 3 mjeseca 2017. (kada je prijamnik bio uredno odjavljen) mi nije neka opcija.

 

Hvala na pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Zanima me što mogu dalje očekivati i koje su mi opcije. Ima li smisla, odnosno je li pametno da sam prijavim prijamnik HRT-u? Ili je bolje pričekati njihov sljedeći korak?

 

U svakom slučaju, plaćanje unatrag za prva 3 mjeseca 2017. (kada je prijamnik bio uredno odjavljen) mi nije neka opcija.

 

Hvala na pomoći.

ako razmišljaš o prijavi prijemnika neka to učini sudruga na svoje ime (prijavnicom na HRT a ne po kontroloru) a ti se sa kontrolorima prepucavaj.

nemaš zakonsku obvezu prijavit i plaćat pristojbu ako pristojbu plaća član obitelji ( supruga ili djete koji žive zajedno)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija