Jump to content

kad je bal nek jebal


destiny

Preporučene objave

moj brak polako klizi prema razvodu koji želi moja suprga iz samo njoj poznatih razloga.Kao da to samo po sebi nije dosta,dobio sam još jednu šokantnu vijest iz pouzdanih izvora.Moja ženica se sprema podići KREDITČINU koju bi iskoristila za sebe,a kredit bi ušao u sadašnju bračnu stečevinu i po zakonu i ja bih trebao preuzeti pola duga od tog kredita.Da li postoji kakav pravni mehanizam da se zaštitim od dugova koje ona svjesno pravi. :-x

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

na žalost ne. osim ako je za uho ne uhvatiš i odvedeš kod bilježnika da ti potpiše da svi dugovi i krediti nastali od njene strane ne ulaze u bračnu stečevinu i da je ona svojom imovinom stečenom do nastanka tog duga garant za njeno vraćanje.

vjerojatno tako...

eh sad... ako ste vi u braku i njoj dođe ovrha, na stvari doma, a ne na plaću...

to ne znam.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

prvo, kredit ne može ući u bračnu stečevinu, i ne štitite se vi nego vas štiti sam zakon

 

bračna stečevina je imovina bračnih drugova, dakle skup prava, a ne obveza! dakle, pravno gledano "kredit ne ulazi u bračnu stečevinu"

 

nadalje, u slučaju duga vaše ženice ovrha na nekretnini se može provoditit na idealnom odnosno suvlasničkom djelu ovršenika!

 

prilikom ovrhe na pokretninama smatra se da imovina pripada bračnim drugovima na jedake djelove - pola pola

 

pitanje da li će založiti nešto prilikom dizanja kredita, ukoliko će založiti stan, a stan se stekli zajedničkim radom kao imovinu - onda će po razvodu odgovarati svojim sa svojim suvlasničkim udjelom.....- jel u suvlasništvu ili glasi na ženu?

 

ne znam di je točno problem...

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala na objašnjenju još jednom,

stan glasi na mene ,a stekli smo ga u braku doduše otplatom kredita sa moje plaće.Ja joj ne mislim dati nikakvu suglasnost za zalog za kredit.Ako mi dođe voda do grla prodat ću stan platit dugove koji su nastali dok smo bili u normalnim odnsima i od ostatka(ako ga bude) dat ću joj polovicu i amen. 8-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija