Jump to content

Jdoo troškovi


juky97

Preporučene objave

Pozdrav svima,

nakon 2 godine razmišljanja i premišljanja dali otvoriti doo ili jdoo,došlo je vrijeme realizirati ideje pa imam par pitanja.

Koliki su ukupni troškovi otvaranja jdoo?

Mislim se baviti trgovinom odnosno posredništvom i telekomunikacijama.

Mogu li imati virtualni ured, odnosno zakupiti adresu za registraciju, gdje i kako?

Moram li imati MTU za robu ako istu nabavljao tek po narudžbi i ide direktno kupcu?

Isplati li se unajmiti pbx sustav te koji su koraci otvaranja jdoo?

Zaposlen sam kod drugog prodavača, što je s zakonom i doprinosima?

Toliko za sada...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Samo osnivanje kod javnog bilježnika je oko 700-tinjak kuna, osim toga mislim da oko 600-tinjak kuna ukupno koštaju e-certifikati (ePorezna, eHZMO, fiskalna blagajna ako je trebate), ali za taj dio se još dodatno raspitajte.

 

Koliko znam, možete, i to se raspitajte u poduzetničkim inkubatorima, Instant-Officeima i sličnim institucijama, znam da se kod nekih od njih iznajmljivanjem radne stanice omogućavala i registracija sjedišta. Ne znam u kojem se gradu ili mjestu nalazite pa Vam ne mogu pobliže reći o tome.

 

Ako ćete robu bez skladištenja dostavljati izravno od dobavljača kupcu, niste dužni podnositi zahtjev za ishođenje rješenja o minimalnim tehničkim uvjetima sukladno Zakonu o trgovini i Pravilniku.

 

O PBX sustavima ne znam, sretni sam korisnik Officeboxa, oko osnivanja relativno pomaže ovaj LINK

 

Kao direktor, ako ste mirovinski osigurani po drugoj osnovi, niste dužni plaćati doprinose, ali savjetujem da uzmete knjigovođu da Vam nešto ne bi promaklo, i svakako, kad dolazite u pravne situacije koje su Vam dvojbene, angažirajte pravnog savjetnika specijaliziranog za trgovačko i ugovorno pravo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija