Jump to content

Otkazni rok i raskid ugovora


ivan495

Preporučene objave

Lijep pozdrav svima!

Imam par pitanja vezano za otkazni rok i raskid ugovora o radu.

 

1.Od svibnja prošle godine, dakle već godinu dana, radim kod poslodavca koji je svaki mjesec produljivao ugovor o radu. Znači svaki mjesec bi dobio novi ugovor na određeno u trajanju od mjesec dana.

E sad, mene zanima postoji li otkazni rok ukoliko dam otkaz prije isteka ugovora?

 

 

2. Zanima me jedan primjer.

Poslodavac nudi ugovor o radu od recimo 1.6 do 30.6, kojeg radnik obično potpiše prije početka, recimo 25.5

Mene sada zanima, što ako ja potpišem takav ugovor, ali se u međuvremenu predomislim i dam otkaz, ali prije početka ugovora (1.6)?

Dakle imaju radnikov potpis o produljenju ugovora, ali novi ugovor još nije stupio na snagu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I jedan i drugi primjer zavise od toga je li ugovorom o radu koji je sklopljen na određeno vrijeme predviđena mogućnost njega redovnog otkazivanja. Jer, imajte u vidu kako ugovor sklopljen na određeno prestaje protekom vremena na koje je sklopljen i, u načelu, ne može se redovno otkazati, osim ako sam ugovor dopušta izrijekom takvu mogućnost.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija