Jump to content

Podatci o iskorištenom godišnjem odmoru


gesaugen

Preporučene objave

Problem je slijedeći:

mijenjam poslodavca. Novi poslodavac traži potvrdu od starog poslodavca o iskorištenom broju dana godišnjeg odmora u 2017. te potvrdu o tome da li mi je isplaćen regres za 2017. godinu. Stari spolodavac ne želi izdati takvu potvrdu, veli po zakonu to ne treba izdati i poziva se na to da će mi biti isplaćen razmjerni dio dana godišnjeg odmora koliko sam radio u 2017. Problem je da odluku o pravu na godišnji nisam dobio u fizičkom obliku već mi je bila dostupna elektronski dok sam pradio kod bivšeg poslodavca a sada mi ni nju bivši poslodavac ne želi izdati s dokumentacijom a tom odlukom bi mogao barem dokazati koliki broj dana mi je bio dodijeljen u 2017. iz čega bi se dalo izračunati koliko će mi biti razmjerno isplaćeno zbog neiskorištenosti kod bivšeg poslodavca.

 

Zanima me da li je to usitinu tako ili bi mi bivši poslodavac trebao izdati potvrdu s takvim podatcima? Na koji način da dođem do tih podataka?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam zašto vam novi poslodavac traži potvrdu od starog poslodavca o korištenju GO.

Stari godišnji kod bivšeg poslodavca, iskorišten ili neiskorišten se novog poslodavca ionako ne tiče.

Bivši poslodavac vam je te dane dužan isplatiti i to je to.

 

Koliko dana ste sve skupa godišnjeg imali kod starog poslodavca i jeste li radili 5 ili 6 dana tjedno?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija