Jump to content

Narušeni obiteljski odnosi


1234 lija

Preporučene objave

Ja imam problem koji je svakim danom sve veći.

Nakon očeve smrti na ostavinskoj raspravi odrekla sam se nasljeđa u ime majke. Ona je 2010 prodala kuću i cijelo imanje. Suprug i ja smo joj financijski pomogli da kupi drugu kuću i istu renovira ( nemamo račune, ali imamo svjedoka ). Ovo nisam očekivala .U zadnjih 5 godina smo u istom domaćinstvu jer ona ima 83 godine.

Sada dolaze problemi: ona negira bilo kakvo naše ulaganje, govori nam da idemo u svoju kuću jer je ovo sve njeno i sl.

Počela je lagati, izmišljati, prijetiti da će zvati policiju jer ju moj muž psihički zlostavlja, a i ja. To je počelo prije 3 godine, u zadnje vrijeme je kulminiralo.

Što da radim.

Napominjem da sam ja jedino dijete, sve kupujemo, plaćamo režije, vodimo je liječniku ....

kome da se obratim da nas zaštiti od njenih laži?

kako da zaštitim svoje ulaganje u kuću.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sa starijim osobama inače teško ide. S obzirom kako vam se već i prijeti policijom, bilo bi dobro da odete kod vašeg ODO na razgovor (mora imati jedan dan u tjednu kada prima stranke), iznesite svoju situaciju i posavjetujte. Nemojte se obraćati policiji, nisu oni nadležni za tumačenja zakona iako si često to daju za pravo.

Razgovarajte s njezinom liječnicom pa vidite šta ona kaže , kakvo ona mišljenje ima o vašoj majci.

Ako vam radi iza leđa, radite i vi, isključite supruga iz toga jer je najpamernije da svako sa svojim "rođenim" rješava stvari.

Skupljajte račune i tražite saveznike u svjedocima koji će potvrditi vašu priču, a ako dođe do daljnje eskalacije napišite pismo CSS-u, objasnite situaciju i tražite procjenu njezinog psihofizičkog stanja. Nek se nađe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija