Jump to content

Autoosiguranje - dopušteno ili ne?


vsplit

Preporučene objave

Poštovani,

Pred mjesec dana moja žena je željela prebaciti obvezno auto osiguranje s Euroherc-a na Uniqua osiguranje.

E sad: u Euroherc je dobila 30% bonusa na račun bračnog druga - mene.

Kada je došla u Unique, tvrdili su joj da ne može dobiti 35% ukoliko ja ne potpišem da ću sljedeće razdoblje autoosiguranja uplatiti kod njih.

Kako sam tada bio na poslovnom putovanju, žena je potpisala u moje ime izjavu da ću sljedeće osiguranje potpisati kod njih.

 

Moja pitanja su sljedeća:

1) Ima li osiguravajuća kuća obvezu prihvatiti bonus od druge osiguravajuće kuće, ili je to dobrovoljno (nazovimo trik za dovući klijente)?

2) Da li zakonski vrijedi potpis žene na mjestu gdje sam trebao potpisati osobno?

Znam da su je nasanjkali, no isto tako - moj potpis nije ni na kakvoj izjavi.

 

Nisam siguran kako se postaviti u ovoj situaciji; mislio sam otići u osiguranje i zahtjevati poništanje te izjave, jer bi bez mog osobnog potpisa trebala biti ništavna, ali nisam siguran bez pravnog savjeta.

Kakva su općenito prava i obveze kod autoosiguranja?

 

S poštovanjem,

 

Vlado

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Već dugo se ne bavim autoosiguranjem, ali kako je bilo prije desetak godina, a sad je vjerojatno još i izraženije, svi osiguratelji su umreženi u sustavu bonusa i malusa i vidi se tko koliko ima. meni također nema logike da bi Vas obvezivala izjava o tome gdje ćete sklopiti policu nagodinu (pa da ste je i sami potpisali, a kamoli Vaša supruga), jer što će oni u protivnom - oduzeti Vašoj supruzi 5% bonusa koji su joj dali? Povećanje bonusa ne može biti dano pod uvjetom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija