Jump to content

drustveno vlasništvo i uknjižba vlasništva


Franjo Ivanišević

Preporučene objave

Stamna zgrada imala je dva vlasnika Petr dvornika i Stipu ivaniševića, zgrada ima 8 stanova. Zgrada je bila nacionalizirana ali su kasnije svi stanovi izuzeti iz nacionalizacije i vraćeni vlasnicima. Kasnije je Općina Split potvrdila da su vlasnicima vraćene i sve nus prostorije. 1997. gocine a i kasnije tražilo se je brisanje nacionalizacije na čest.zgr. bez uspjeha. Tako je i danas čest.zgr. društveno vlasništvo,koje ne postoji jer je ukinuto i Ustavom RH-e. Svi stanovi su privatni a č.zgr.   je društveno vlasništvo. Ja sam u zgradi vlasnik jednog stana koji je zapravo nadogradnja izvršena 1969.godine. Moj otac Stipe Ivanišević je u svojoj oporuci svoju 1/2 podkrovlja (šufita) svojom oporukom ostavio meni. Podnijeti ću zahtjev za uknjižbu. Je li dovoljno priložiti oporuku, povijesni izvadak, dopis gradske uprave da je sve vraćeno vlasnicima. Kako je moguće da još uvijek u z.k. stoji "društveno vlasništvo" i da i nakon višegodišnje prepiske i zahtjeva nije brisano. Hoću li imati problema? Ista situacija je i na drugoj obiteljskoj zgradi u Splitu. Bio bi zahvalan na odgovoru. Franjo Ivanišević

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Franjo Ivanišević je napisao:

. Kako je moguće da još uvijek u z.k. stoji "društveno vlasništvo" i da i nakon višegodišnje prepiske i zahtjeva nije brisano. Hoću li imati problema? Ista situacija je i na drugoj obiteljskoj zgradi u Splitu. Bio bi zahvalan na odgovoru. Franjo Ivanišević

nadležnom Općinskom sudu, Zemljišno knjižnom odjelu podnijeti zahtjev za brisanje društvenog vlasništva i upis korisnika kao vlasnika. 

http://www.zupsudos.t-com.hr/brisanje vlasnistva.pdf

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija