Jump to content

Nepostojanje imovine iza smrti ostavitelja


Damir1105

Preporučene objave

Poštovani molim pomoć. Naime dosada ste mi vec pomogli puno informacijama pa evo jos jedan upit.Danas sam bio na ostavini iza pokojnog oca i na istu sam trebao donjeti pisani primjerak vlasništva bilo nekretnina ili pokretnina. Kako iza pok. Oca nema ni jednog ni drugog javni bilježnik me nije ni pitao dali se prihvaćam ili odričem nasljedstva  vec mi je rekao kako ako nemam pravni interes da ni ne pokrecem nista dalje.Kako mi je to savjetovao ja sam i postupio tako i u zaključku je doneseno da se ostavina odbacuje kao takva jer nema premeta nasljedstva znaci nema nasljedne mase. Moje pitanje je kako je predmet odbacen da li sam ja sad miran jer nisam nasljednik kad nadsljedstva i nema i da li jos ja neato trebam uciniti kako nebi imao kakvih problema.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Matrix hvala na odgovoru da li dobro razumijem ovaj članak koji pise ako i dođe da me netko tuži ja u parničnom postupku nebi trebao imati probleme jer nisam ništa ni nasljedio ili...

 

Ps da li ja sad nakon što je ostavina odbačena još  uvijek stignem ovjeriti pisanu izjavu o odricanju nasljedstva i da li ce ista vaziti nakon ovoga danas

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 9 minuta, Damir1105 je napisao:

ako i dođe da me netko tuži ja u parničnom postupku nebi trebao imati probleme jer nisam ništa ni nasljedio

Dobro ste shvatili,no valja upozoriti da se u eventualnom sudskom postupku upravo Vi morate pozvati na činjenicu kako niste ništa nasljedili,obzirom da sud nepazi po službenoj dužnosti na odredbe čl.139 ZN,več isključivo po prigovoru stranke

 

Prije 15 minuta, Damir1105 je napisao:

još  uvijek stignem ovjeriti pisanu izjavu o odricanju nasljedstva

čega da se odreknete ako je utvrđeno nepostojanje imovine koja bi činila ostavinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija