Jump to content

Da li podružnica može biti okrivljena u prekršajnom postupku?


Jetti
 Dijeli

Preporučene objave

Moje mišljenje je da ne može jer čl. 7. ZTD-a kaže da stječe prava i preuzima obveza u ime i za račun tvrtke, odnosno izričito kaže da podružnica nije pravna osoba.

 

Dakle, nije pravna osoba pa se protiv nje ne može pokrenuti prekršajni postupak...

 

Ima li tko kakvog iskustva ili nešto iz sudske prakse, probao sam tražiti na vsrh, ali nisam niš našao....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da ne može.

 

Odgovornost pravne osobe za prekršaj temelji se na krivnji odgovorne osobe, a posebnim zakonom može se propisati da će se za prekršaj kazniti pravna i odgovorna osoba ili samo pravna osoba.

 

Za okrivljenika koji je pravna osoba u postupku nastupa njezin predstavnik koji za nju obavlja radnje u postupku. Sud ili upravno tijelo koje vodi prekršajni postupak dužni su utvrditi identitet predstavnika i njegove ovlasti za predstavljanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

 Dijeli

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija