Jump to content

zasticeni najamoprimac


mbore46

Preporučene objave

zanima me da li mi moze tko pomoci.

majka moje supruge dobila je stan 1985g  od firme u kojoj je radila u gradu Zadru.

kad se islo u otkup nije dosla na vrijeme zbog svoje nepismenost i  bila je polupismena zena   tako da je izgubila pravo na otkup. 

u meduvremenu je umrla i zasticeni najamoprimac je sad moja supruga.   

zanima me kako je to preslo u vlasnistvo grada   . firma je propala.  i postoji li mogucnost otkupa s obzirom da je dobiveni stan bio od firme .  

                                                                        hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, mbore46 je napisao:

zanima me kako je to preslo u vlasnistvo grada

Vrlo vjerovatno sasvim jednostavno pretvaranjem društvenog vlasništva u privatno temeljem Zakona o pretvorbi društvenih poduzeća kada su ti stanovi prešli na gospodarenje u fondove za stambeno i komunalno gospodarstvo te kasnije prešli u vlasništvo JLS (grad, općina...)

 

, mbore46 je napisao:

 i postoji li mogucnost otkupa s obzirom da je dobiveni stan bio od firme .

Kako se više ne može otkupiti prema Zakonu o prodaji stanova na kojima postoji stanarsko pravo, te se stanarsko pravo kao takovo pretvorilo u prava i obveze najmoprimca, eventualno prodajom stanova u najmu, no to bi trebali vidjeti u JLS ali one same nisu baš sklone tomu jer bi u tada morali donijeti odluku, napraviti elaborat o procjeni vrijednosti nekretnine, raspisati javni natječaj, izabrati povjerenstvo za praćenje istog...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

dobar dan! ovo pitanje sam vec bio postavio. ponavljam ga da bi imali uvid o cemu se radi. u meduvremenu ima nekih promjena pa me zanima za savjet.

zanima me da li mi moze tko pomoci. 

majka moje supruge dobila je stan 1985g  od firme u kojoj je radila u gradu Zadru.

kad se islo u otkup nije dosla na vrijeme zbog svoje nepismenost i  bila je polupismena zena   tako da je izgubila pravo na otkup. 

u meduvremenu je umrla i zasticeni najamoprimac je sad moja supruga.   

zanima me kako je to preslo u vlasnistvo grada   . firma je propala.  i postoji li mogucnost otkupa s obzirom da je dobiveni stan bio od firme .   

             supruga je cijeli slucaj dala odvjetniku. on tvdi da da do zastare otkupa nije doslo i da se to na sudu moze dobiti.  kontaktirao je sa gradom zadrom. medutim do nagodbe nije moglo ocito doci.

suprugu je iza toga zvala pravnica iz grada zadra i receno joj je da ona na otkup nema pravo jer je to.proslo  da bi iza toga pitala suprugu dali bi ona to otkupiila po trzisnoj cijeni

zanima me vase misljenje za cijelislucaj . pozdrav i puno hvala.                                     

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija