Jump to content

Javnobiljenička ovrha


anonimno

Preporučene objave

Evo, nedavno smo imali takav jedan slučaj. Javni bilježnik je dostavio rješenje o ovrsi ovršenikovom dužniku i prije pravomoćnosti, odnosno istodobno kad i ovršeniku. Tako da se ovaj kasnije ne može izvlačiti da nije znao.

A poslije pravomoćnosti, ne bih znala. Ali u principu mislim da je poslije pravomoćnosti svejedno, treba se dogovoriti s javnim bilježnikom.

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jedino što javni bilježnik radi jeste da rješenje dostavlja ovršeniku i čeka da prođe rok za prigovor.

ako protekne rok onda ovrhovoditelj dolazi po klauzulu pravomoćnosti te isto nosi banci ili poslodavcu ovisno na kojem predmetu traži ovrhu.

 

bilježnik sigurno ne dostavlja rješenje banci ili hzmo ili poslodavcu.

ako to napravi to je suprotno ovršnom zakonu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja se ispričavam, krivo sam povezala. Da, kolega/ica u postu iznad je u pravu, po pravomoćnosti rješenje o ovrsi se vraća ovrhovoditelju pa on šalje dalje na provedbu.

Da razjasnim, mi smo imali slučaj tri firme, ovrhovoditelj,ovršenik i ovršenikov dužnik (treća firma) pa je javni bilježnik poslao i ovršenikovom dužniku (toj trećoj firmi) samo kao obavijest o svemu.

Još jednom se ispričavam!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija