Jump to content

Dječji doplatak


jednamama25

Preporučene objave

Poštovani, na internetu nisam uspjela naći konkretne odgovore na svoja pitanja, možda mi netko ovdje može pomoći.

Moja pitanja:

1. Muž dobiva veliku naknadu za putovanje jer ne živimo blizu nj posla - ulazi li ista u taj oporezivi dohodak koji se gleda kada se predaje za dječiji doplatak?

2. gleda li se za dd samo redovna plaća (koja je definirana ugovorom) ili dodatci za rad subotom, ne znam na koji način je to definirano  prekovremeni rad ili stimulacija

3. gleda li se za dd božićnice, regresi, poklon bon u trgovačkom centru dobiven od poslodavca umjesto uskrsnice

4. Pošto sam nezaposlena muž me prijavio kao uzdržavanog člana - jeli tih 300 kn mjesečno oporezivi dio plaće ili neoporezivi?

I zadnje pitanje - ukoliko sad u sedmom mjesecu budemo išli predavati za dd, hoće li se to odnositi na primanja iz 2018. ili 2017. godine?

Unaprijed hvala svima koji će pomoći svojim odgovorima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, jednamama25 je napisao:

Poštovani, na internetu nisam uspjela naći konkretne odgovore na svoja pitanja, možda mi netko ovdje može pomoći.

Moja pitanja:

1. Muž dobiva veliku naknadu za putovanje jer ne živimo blizu nj posla - ulazi li ista u taj oporezivi dohodak koji se gleda kada se predaje za dječiji doplatak?

2. gleda li se za dd samo redovna plaća (koja je definirana ugovorom) ili dodatci za rad subotom, ne znam na koji način je to definirano  prekovremeni rad ili stimulacija

3. gleda li se za dd božićnice, regresi, poklon bon u trgovačkom centru dobiven od poslodavca umjesto uskrsnice

4. Pošto sam nezaposlena muž me prijavio kao uzdržavanog člana - jeli tih 300 kn mjesečno oporezivi dio plaće ili neoporezivi?

I zadnje pitanje - ukoliko sad u sedmom mjesecu budemo išli predavati za dd, hoće li se to odnositi na primanja iz 2018. ili 2017. godine?

Unaprijed hvala svima koji će pomoći svojim odgovorima

Gledaju se sva OPOREZIVA primanja u kućanstvu od prošle godine. 

Znači, svi prihodi svih ukaćana, a koji prihodi su OPOREZIVI! 

Noporezivi prihodi se ne spominju u istom zakonu o Dd za izračun dohodovnog cenzusa. 

Eto, a Vi znate koji su vam zajednički prihodi oporezivi ili pak nisu. 

 

uređeno: od Kompa
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, jednamama25 je napisao:

Poštovani, na internetu nisam uspjela naći konkretne odgovore na svoja pitanja, možda mi netko ovdje može pomoći.

Moja pitanja:

1. Muž dobiva veliku naknadu za putovanje jer ne živimo blizu nj posla - ulazi li ista u taj oporezivi dohodak koji se gleda kada se predaje za dječiji doplatak?

2. gleda li se za dd samo redovna plaća (koja je definirana ugovorom) ili dodatci za rad subotom, ne znam na koji način je to definirano  prekovremeni rad ili stimulacija

3. gleda li se za dd božićnice, regresi, poklon bon u trgovačkom centru dobiven od poslodavca umjesto uskrsnice

4. Pošto sam nezaposlena muž me prijavio kao uzdržavanog člana - jeli tih 300 kn mjesečno oporezivi dio plaće ili neoporezivi?

I zadnje pitanje - ukoliko sad u sedmom mjesecu budemo išli predavati za dd, hoće li se to odnositi na primanja iz 2018. ili 2017. godine?

Unaprijed hvala svima koji će pomoći svojim odgovorima

Jednostavno rečeno ona cifra na platnoj listi po Neto ulazi u cenzus.Gleda se prošla godina.

prijevoz,božićnice,regresi,dnevnice ne ulaze u oporezovani dohodak pa se ni ne računa (na platnoj listi su upisani ispod neto prihoda).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

Poštovani, poslodavac mi je u travnju 2017. godine uplatio neiskorišteni godišnji odmor iz 2016.godine koju sam provela na porodiljnom. Da li ta usplata za neiskorišteni GO ulazi u ukupni dohodak kućanstva za 2017.godinu koji se gleda za dd? Zbunjuje me jer se odnosi na neiskorišteni GO iz 2016. Naime predala sam u srpnju ove godine dokumentaciju za dd  po prvi puta, ali sam u potpunosti zaboravila na ovu uplatu bivšeg poslodavca i mislim da će mi čak utjecati na (ne)ostvarivanje prava za dd.

Hvala na odgovoru 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija