Jump to content

Objasnjenje


PEPINJELA

Preporučene objave

Molila bi.ako.bi mi tko mofao objasniti o cemu se ovdje radi u pismu..dakle,u Očevidniku mi stoji dug od B2 koji je nepostojeci...to je ova prva stavka koju oni spominju..medjutim...23.01.2018 potpisala sam Sporazumni ugovor,i dogovorila rate,koje redovno uplacujem...ali Fina ne azurira..i.kamate idu samo gore..pa sam ih molila objasnjenje...ovo su napisali-pa molim ako mi netko moze objasniti...hvala

1.png.c13c4c77d53f1956aa175f0da51b00b4.png2.png.5cd140e0b1dfc0b0f3ec1df357638f55.png

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U pismu Vam kažu da je umjesto PBZ stupio B2 Kapital, te da im je isti dostavio Sporazum o plaćanju duga. Zatim da se bilo kakve prisilne naplate putem Fine neće smatrati kao Vaše otplaćivanje duga po tom Sporazumu (da ne bi došlo do dvostruke naplate). Da se B2 Kapital obvezao dostaviti Fini zahtjev za obustavu ovrhe na Fini kada prema Vašim uplatama stanje duga bude podmireno, a da je u tom momentu Fina dužna postupiti bez obzira kakvo stanje dugovanja piše prema njenim evidencijama (koje se ne ažuriraju jer nema podataka o uplatama). Znači Fina nema evidenciju koliko ste Vi po tom Sporazumu otplatili duga, tako da ona nema ovlast smanjivati potraživanje u Očevidniku dok je B2 Kapital ne obavijesti da povlači ovrhu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 25 minuta, Borbena7 je napisao:

U pismu Vam kažu da je umjesto PBZ stupio B2 Kapital, te da im je isti dostavio Sporazum o plaćanju duga. Zatim da se bilo kakve prisilne naplate putem Fine neće smatrati kao Vaše otplaćivanje duga po tom Sporazumu (da ne bi došlo do dvostruke naplate). Da se B2 Kapital obvezao dostaviti Fini zahtjev za obustavu ovrhe na Fini kada prema Vašim uplatama stanje duga bude podmireno, a da je u tom momentu Fina dužna postupiti bez obzira kakvo stanje dugovanja piše prema njenim evidencijama (koje se ne ažuriraju jer nema podataka o uplatama). Znači Fina nema evidenciju koliko ste Vi po tom Sporazumu otplatili duga, tako da ona nema ovlast smanjivati potraživanje u Očevidniku dok je B2 Kapital ne obavijesti da povlači ovrhu.

Hvala lijepa na odgovoru...znači dok se otplati dug B2,Fina je duzna brisati moj dug na zahtjev B2,i Fini samo na kraju placam kamate...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 22 minuta, PEPINJELA je napisao:

Hvala lijepa na odgovoru...znači dok se otplati dug B2,Fina je duzna brisati moj dug na zahtjev B2,i Fini samo na kraju placam kamate...

Kad B2 Kapital dostavi Fini podatak da je dug podmiren, Fina je dužna brisati Vaš dug iz Očevidnika. Ne trebate joj ništa plaćati, pa ni kamate jer ju je ovrhovoditelj upozorio da je sve podmireno i ona neće provjeravati tu informaciju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , PEPINJELA je napisao:

Ali ja koliko sam shvatila da Fina sebi racuna kamate za evidenciju i vodjenje..jer su mi narasle kamate na ocevidniku za 2000kn u roku 6 mjeseci..

Fina po tom sporazumu ne može pratiti Vaše uplate i ne može ažurirati stanje duga, tako da stanje u Očevidniku nije mjerodavno. Zato u njihovom dopisu piše da su dužni postupiti po dopisu ovrhovoditelja o povlačenju ovrhe bez obzira na navedeni iznos duga koji u tom trenu bude zaveden u Očevidniku. 

 

Također, i da budu postojali troškovi Fine, oni bi trebali biti minimalni, cca 150,00 kn jer u biti Fina ni ne provodi ovrhu već smo drži blokadu Vašeg računa kao instrument osiguranja dok Vi po sporazumu ne podmirite ovrhovoditelju dug.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija