Jump to content

sezonski rad


anonimno

Preporučene objave

Poštovani,

trebam Vaš pravni savjet!

Ovo ljeto radila sam u jednom hotelu sezonu(3mjeseca) kao konobar,a po potrebi i na drugim radnim mjestima.U sklopljenom ugovoru obećana mi je plaća,ali i isplata svih prekovremenih sati.Plaće sam dobila,ali ne i novac za prekovremene sate kojih ima jako puno!

jedini dokaz koji ja mogu priložiti je papair sa svim satima,kroz3mjeseca,ali on nije potpisan od strane poslodavca.

Savjetujte što mi je činiti,kako napisati neko pismo,,zahtjevati svoje,,a da pri tome tužba(ako je moguća)bude posljednji korak.

Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

S obzirom da ne postoji drugi način da natjerate poslodavca da Vam sve plati jedina Vam je mogućnost tužba.

 

Moža prvo da pošaljete dopis poslodavcu da tražite isplatu, pa ako Vam ne udovolji probajte poslati opomenu pred tužbu putem odvjetnika - mnogi reagiraju kad samo vide žig odvjetnika jer to znači da mislite ozbiljno.

 

Ako završite na sudu bit će problem dokazati da ste zaista radili toliko prekovremenih.

 

Možete reći poslodavcu da ćete mu poslati inspekciju ako Vam ne udovolji - niti jedan poslodavac nije savršen i inspekcija uvijek može nešto naći, a inspektorat mora postupiti i po anonimnoj prijavi...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija