Jump to content

Pokretnina nakon završene ostavinske rasprave


Genijalac

Preporučene objave

Poštovanje

Imam pitanje vezano za raspolaganje pokretninom koja mi je pripala ostavinskom raspravom. Radi se o vozilu koje mi je oporučno ostavljeno i sad mi pripada u 5/6 vlasništva.  Ostatak od 1/6 je traženim nužnim dijelom pripalo drugoj nasljednici.

Nakon smrti pokojnika vozilo se više nije registriralo, a ostavinska je rasprava trajala par godina i dovršena je prošle godine. Zanimalo me dali mi netko može reći nešto više o mojim pravima za raspolaganje tim vozilom. 

Radi se o vozilu sada vrijednosti možda 500 Eura, koje stoji parkirano na mojem zemljištu već godinama a nasljednica koja ima preostalu 1/6 pokretnine ga nije nikada niti vidjela jer se odselila prije 20 godina. 

Dali ja kao većinski vlanik mogu prodati to vozilo i isplatiti drugog nasljednika, obzirom da se zbog narušenih obiteljskih odnosa ne možemo dogovoriti ? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Neznam gdje je uredeno i da li je, ali vozila se obicno ne nasljeduju u dijelovima, barem je meni tako receno i tako je napravljeno. Ako se i moze naslijediti u dijelovima, ne znam da li postoji ikakav nacin da ga se registrira.

Zasto se niste odrekli tog auta kad mu je vec vrijednost tako mala i ocito Vam ne treba i nije preveliki gubitak, pogotovo sad nakon par godina kad je pitanje u kakvom stanju je auto. Morat cete se dogovoriti da prodate ili poklonite jedno drugome taj auto, jer ovako samo stoji i smeta.

Zeli li nasljednica taj auto, novac ili nesto trece?

Jeste li prijavili na poreznu da ste naslijedili auto? Bas me zanima sto bi oni rekli na ovu podjelu. Sad jos mozete dobiti i kaznu za nepravovremenu prijavu poreza.

Isplatiti ju uvijek mozete tako da vam proda svoj dio, neznam jedino kako bi ispunili taj kupoprodajni ugovor.

Ako mislite prvo prodati auto, mogli biste prodati samo 5/6 sto buducem vlasniku tih 5/6 nebi bilo drago.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Vam na brzom odgovoru. 

Na rješenju su i livada i  vozilo podijeljeno na šestine i od toga je  5/6 pripalo meni a 1/6 drugoj strani.

Mala vrijednost vozila, je razlog što se nisam bavio time do sada. Vozilo mi ne treba, ali druga strane ne želi komunicirati, čak niti po pitanju toga da im prepustim vozilo.

Zato me zanimalo koje su moje opcije vezano za raspolaganje pokretninom, obzirom da sam većinski vlasnik.

Nisam prijavio na poreznu, vozilo je odjavljeno i zadnji vlasnik je još pokojnik.

Hvala Vam lijepa na pomoći. 

uređeno: od Genijalac
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija