Jump to content
Sign in to follow this  
Raul Mikeli

Pronevjera

Preporučene objave

Postovani

Prije 2 dana sam uzeo na poslu utrzak od 18000 kn. Jucer sam poslao poruku šefu sa priznanjem da sam uzeo. Šef je sa tom mojom porukom otisao na policiju i prijavio me(po nalogu njegovog sefa). Danas sam otisao sam u policijsku postaju na razgovor,ali su dali poziv za sutra ujutro u 9 na razgovor. 

U razgovoru sa reg.direktorom rekao mi je da mi savjetuje da sutra potpisem sporazumni otkaz koji je poslan na mjesto gdje radim. 

Sto mi je ciniti u policiji,a sto na poslu? Dali ce mi to biti veliki problem prilikom sljedeceg zaposlenja?

Svjestan sam da sam napravio jako veliku stetu te sam ju priznao,a novac nazalost potrosio na kocku u jednom danu te ga nemam vise. Spreman sam ga vratiti u ratama kako budem mogao.

Nikada nisam osudjivan,imam kredit,blokiran sam...znaci sve najgore. 

Ako moze brza pomoc jer do sutra ujutro moram znati sta napraviti. 

Hvala puno

Uređeno od Raul Mikeli

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Što se tiče otkaza, nije moje područje, ali tu ćeš morati vidjeti kakav je to sporazum, tj. što će u njemu pisati (hoće li se referirati na pronevjereni novac i sl.). Otkaz ne možeš izbjeći, ali ako se u sporazumnom dogovoriš za vraćanje novca, to će ti koristiti u kaznenom postupku.

Što se tiče policije, možeš se braniti šutnjom ili iskazivati. Ako si voljan vratiti novac, bolje je iskazivati, opisati situaciju i razloge i reći da ćeš vratiti novac. To ne umanjuje djelo koje si počinio, ali postupak će biti blaži i brži. To ti je bitno i za buduće zaposlenje, jer što prije postupak bude gotov, prije će uvjerenje (koje ti treba za posao) biti čisto (u njemu se pokazuju samo postupci u tijeku, ne oni gotovi).

Naravno, ako ćeš negirati, onda ništa od ovoga ne vrijedi i na policiji se najbolje braniti šutnjom. To možeš i sam, a na sudu ćeš morati imati odvjetnika.

Podijeli ovu objavu

prije 12 sati , drot13 je napisao:

Što se tiče otkaza, nije moje područje, ali tu ćeš morati vidjeti kakav je to sporazum, tj. što će u njemu pisati (hoće li se referirati na pronevjereni novac i sl.). Otkaz ne možeš izbjeći, ali ako se u sporazumnom dogovoriš za vraćanje novca, to će ti koristiti u kaznenom postupku.

Što se tiče policije, možeš se braniti šutnjom ili iskazivati. Ako si voljan vratiti novac, bolje je iskazivati, opisati situaciju i razloge i reći da ćeš vratiti novac. To ne umanjuje djelo koje si počinio, ali postupak će biti blaži i brži. To ti je bitno i za buduće zaposlenje, jer što prije postupak bude gotov, prije će uvjerenje (koje ti treba za posao) biti čisto (u njemu se pokazuju samo postupci u tijeku, ne oni gotovi).

Naravno, ako ćeš negirati, onda ništa od ovoga ne vrijedi i na policiji se najbolje braniti šutnjom. To možeš i sam, a na sudu ćeš morati imati odvjetnika.

U sporazumnom ugovoru ne pise nista o vracanju novca,vec ja moram navesti razlog tj zaokruziti od ponudjenog. 

Nista sutra jos jednom navesti sve kako je bilo i dogovoriti se za povrat novca. 

Hvala

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

Sign in to follow this